Superhrdinovia žijú medzi nami: Toto je 5 príbehov o malých deťoch s veľkou odvahou

655

Keď si predstavíme hrdinu, zväčša si vybavíme postavy z komiksov alebo filmových superhrdinov. No niekedy je hrdinská povaha prekvapivo zreteľná u detí, ktoré sa ocitli v náročných situáciách. Toto je päť príbehov o malých hrdinoch, ktorí zahriali srdcia svojimi činmi a pravdepodobne nás všetkých uistia, že svet je ešte stále plný dobra.

Stuart Crang, 10 rokov

Stuart Crang mal desať rokov a jeho otec bol záchranár. Ten večer si Stuart užíval pobyt pri mori, keď náhle zbadal dvoch ľudí, ktorí sa nachádzali v núdzi vo vode. Napriek prísnemu pravidlu svojho otca, aby sa držal blízko pobrežia sa rozhodol priskočiť im na pomoc.

Keď sa mu podarilo dostať k nim, pomohol im opraviť ich čln, aby sa aspoň trochu udržal na hladine. S jeho pomocou sa im podarilo čln opraviť a stabilizovať ho a pomaly ich odtiahol na breh. Aj keď Stuart porušil otcove pravidlo, jeho otec pochopil, že to urobil z dobrej príčiny.

white sailing boat
Photo by insung yoon on Unsplash

Riley Braden, 5 rokov

Riley Braden bola päťročná dievčatko, ktorá si práve užívala kúpanie v bazéne hotela. Zrazu jej pozornosť upútala strašná udalosť. Do bazéna spadlo malé osemnásťmesačné dieťa. Riley bola silná plavkyňa a okamžite pochopila, že musí konať. Zistila, že v okolí nebol žiadny plavčík a rodičia dieťaťa boli príliš vzdialení, aby mohli zareagovať včas. Bez váhania sa ponorila pod hladinu bazéna a snažila sa vytiahnuť malého chlapčeka zo dna. 

Keď sa Riley konečne vynorila s malým chlapčekom v náručí, hlasno zavolala: „Mám ho! Mám ho!“ Jej výkrik upútal pozornosť ostatných okolo bazéna. Ľudia sa ponáhľali k nej a malému chlapčekovi, aby sa uistili, že je v poriadku. Bol trochu vystrašený a zdesený, ale vďaka Riley bol v bezpečí. Riley sa stala hrdinkou a bola ocenená za svoje rýchle myslenie a statočnosť. 

woman sitting beside swimming pool
Photo by Ana Azevedo on Unsplash

Caleb Taylor, 5 rokov

Caleb sa práve viezol autom so svojou mamou. Boli na ceste a Caleb zaspal vo svojom sedadle, keď sa náhle zobudil na alarmujúcu situáciu. Jeho mama dostala záchvat a začala sa cítiť zle. Caleb bol neuveriteľne pokojný a okamžite si uvedomil, že musí prevziať kontrolu a zabezpečiť, aby auto bolo v bezpečí. Odopol si bezpečnostný pás, vyliezol z detského sedadla a presunul sa na sedadlo vodiča.

Dokázal udržať smer auta a pomaly ho presunúť na bezpečné miesto pri okraji cesty. Keď boli na bezpečnom mieste, prišiel k najbližšiejj osobe a požiadal ju, aby zavolala na tiesňové číslo 911. Caleb si bol vedomý toho, že je niečím výnimočný, a tak požiadal, aby ho ľudia volali „Caleb Batman“. Myslím, že zaslúžene.

boy inside vehicle
Photo by Tim Mossholder on Unsplash

Jaden Kanka, 9 rokov

Jaden sa v nedeľu poflakoval po svojom dome. Nevinnú pohodu náhle prerušili dvaja ozbrojení lupiči, ktorí vnikli do jeho domu. Rozhodol sa, že sa schová v skrini. Počul hlasy svojej matky a jej priateľa, ktorí sa v obývačke rozprávali s lupičmi. Všimol si, že lupiči sa snažili získať peniaze a cennosti.

Preto sa rozhodol utiecť cez okno svojej spálne a pobral sa k susedovmu domu. Zazvonil na dvere a sused ho bez váhania vpustil dnu. Vedel, že situácia je vážna, a tak okamžite zavolal na tiesnové číslo 911. Policajti prišli na miesto činu, keď ešte dvaja lupiči boli stále v dome. Vďaka susedovmu telefonátu a Jadenovmu statočnému úteku mohli rýchlo a účinne zasiahnuť. Polícia obkľúčila dom a zatkla lupičov, ktorí boli stále v ňom.

thief, burglary, break into
Photo by TheDigitalWay on Pixabay

Kyle Forbes, 10 rokov

Kylie bol malý skaut a dieťa s autizmom. Jedného dňa sa ocitol sám v triede so svojou učiteľkou, pani Loweovou. Nečakane sa pani Loweová začala dusiť jablkom, a jej stav sa rýchlo zhoršoval. Našťastie, Kyle bol dobre oboznámený s Heimlichovým manévrom, pretože ho jeho otec a skautskí vedúci naučili, ako reagovať v prípade, ak by sa niekto dusil. Napriek tomu, že mal autizmus, Kyle si uvedomoval nebezpečenstvo a rýchlo pochopil, že musí konať.

Bez váhania pristúpil k pani Loweovej a správne použil Heimlichov manéver na vytlačenie jablka z jej hrdla. Jeho tréning a znalosť správnej techniky mu umožnili vykonať manéver s presnosťou a silou, ktorá zachránila pani Loweovej život.

Heimlich Maneuver“ by MyFWC Florida Fish and Wildlife is licensed under CC BY-ND 2.0

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre