5 najpodivnejších miest v Japonsku, ktoré nikde inde nenájdete

1101

Japonsko je krajina plná fascinujúcich miest, ktoré môžu byť pre niektorých ľudí trochu podivné. Medzí ne patrí napríklad aj Ostrov samovrahov, ktorí ľudia napriek jeho strašidelnému názvu navštevujú. V tomto článku sa pozrieme na päť z najzaujímavejších miest, ktoré sú jedinečné vďaka svojej histórii alebo kultúre.

Ostrov samovrahov

Hashima Island, ktorý je tiež známy ako ostrov Gunkanjima, sa nachádza v prefektúre Nagasaki a bol kedysi miestom ťažby uhlia. Dnes je to opustený ostrov, kde môžete vidieť opustené budovy, zvyšky štruktúr a iné znaky minulosti tohto miesta. Hashima Island je však najznámejší tím, že tu veľa ľudí spáchalo samovraždu. Táto história dodáva ostrov aj jeho prezývku „ostrov samovrahov“. Mali by ste odvahu navštíviť toto miesto?

Zdroj: Pexels

Ostrov mačiek Tashirojima

Známy aj ako ostrov mačiek, sa nachádza v prefektúre Miyagi a je miestom, kde žije množstvo mačiek. Tie prevyšujú miestne obyvateľstvo. Mnohí turisti navštívili tento ostrov, aby si pozreli túto zvieraciu komunitu. Podľa miestneho folklóru prinášajú šťastie a prosperitu, preto sú veľmi obľúbené medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami. Milovníci mačiek by si tu isto prišli na svoje. Už balíte kufre? 

Zdroj: Pexels

Opičí park Jigokudani

Nachádza sa v prefektúre Nagana, je jedinečným miestom, kde môžete vidieť snežné opice v ich prirodzenom prostredí. Turisti sa môžu pozerať, ako sa kúpu v horúcich prameňoch a hrajú sa s ostatnými členmi svojej skupiny. Tento park je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto miluje zvieratá. Ďalší dôvod navštíviť Japonsko.

Zdroj: Pexels

Múzeum kanalizácie

V Sappore, Hokkaido, je jedno z najneobvyklejších múzeí v Japonsku. Toto múzeum ponúka návštevníkom informácie o histórii a fungovaní kanalizačného systému v Hokkaido. Návšteva tohto múzea vám umožní zistiť, ako tento systém pomohol mestskej infraštruktúre a zlepšili životné podmienky pre miestnych obyvateľov. Môžete si tu pozrieť čo sa stane s výkalmi potom, čo spadnú do kanalizácie. Aj keď trochu neobvyklé, ale napriek tomu veľmi zaujímavé miesto.

Zdroj: Pexels

Ostrov bábik

Ostrov Nagoro sa nachádza v prefektúre Tokushima a je známy tím, že je na ňom množstvo bábik. Bábiky sú umiestnené po celom ostrove, čo z neho robí veľmi zvláštne miesto. Bábiky boli vytvorené miestnou umelkyňou Ayano Tsukimi, ktorá sa rozhodla vytvoriť tieto bábiky, ako náhradu za obyvateľov, ktorý odišli alebo už nežijú. Aj keď je táto atrakcia trošku divná, turisti si ju veľmi obľúbili a radi si ju pozrú. Išli by ste do toho aj vy?

Zdroj: Pexels

 

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre