Top 5 divných objavov v potravinách, ktoré by nepotešili nikoho z vás

999

Vo svete potravín sa občas stane niečo, čo nás šokuje a zanechá v nás otázky, ako mohlo k takýmto situáciám vôbec dôjsť. Tu je 5 príkladov, kedy potraviny skrývali oveľa viac, než by sme kedy očakávali.

Prst v pudingu

Vo fabrike, kde sa vyrábali obľúbené pudingy, sa odohrala nečakaná udalosť. V jednej z produkčných liniek sa totiž našiel prst, ktorý sa odrezal jednému nešťastníkovi. Ako sa to stalo? Jednoducho – nešťastná zhoda okolností. Prst sa odrezal mužovi a skončil priamo v jednom z tisíc pohárikov s pudingom, ktoré sa mali distribuovať do obchodov. Prst patril mužovi menom Brandon Fizer a keď sa ozval človek, ktorý prst našiel, odmietol mu ho vrátiť aby mu ho mohli prišiť. Namiesto toho ho odložil do svojej mrazničky a premýšľal o súdnom procese. Po dvoch týždňoch sa ho rozhodol vrátiť, no to už bolo pre Brandona zbytočné.

person showing right middle finger
Foto od Franco Antonio Giovanella na Unsplash

Žena našla kobru vo vrecúšku s ryžou

V Indii, kde hady nie sú nezvyčajnou súčasťou okolia, narazila žena na naozaj hrozivý objav. Po otvorení vrecúška s ryžou objavila mláďa kobry – jedovatého hada, ktorý by sa mohol zmeniť na smrteľnú hrozbu. Rýchlo reagovala a kontaktovala miestne úrady zodpovedné za odchyt hadov, ktoré situáciu rýchlo zvládli. Tento prípad nám pripomína, že okrem chutných pokrmov môžu potraviny skrývať aj nečakaných hostí, ktorí by mohli priniesť nebezpečenstvo.

brown and black snake on brown wooden surface
Foto od Godwin Angeline Benjo na Unsplash

Myš v plechovke nápoja

Vynikajúce osvieženie sa môže zmeniť na nočnú moru, ak si nájdete vo svojej plechovke nápoja niečo iné, než ste očakávali. Ronald Ball sa ocitol práve v takejto situácii, keď sa po otvorení plechovky Mountain Dew stretol s mŕtvou myšou. Neskôr sa súdil so spoločnosťou pepsi, ktorá nápoj vyrába. Tá sa ohradila argumentom, že nemohol tam myš nájsť, pretože za dobu kým sa k nemu nápoj dostal by sa myš rozložila. Čo si myslíte vy?

a rat sitting on a piece of wood
Foto od Joshua J. Cotten na Unsplash

Živá žaba v balení šalátu

Becky Garfinkelová si otvorila si balenie jarného šalátu, no jeden objav zmenil všetko. V šaláte sa nachádzala živá žaba. Zatiaľ čo mnohí by sa zľakli a možno vyhodili celé balenie šalátu, Becky mala odlišný pohľad na túto situáciu. Zdalo sa, že žaba nešťastne skončila v továrničke pri výrobe šalátového mixu. Namiesto toho, aby ju odsunula na stranu, sa rozhodla nechať žabu nažive a adoptovať si ju.

green frog on white surface
Foto od Adam Currie na Unsplash

Mobilný telefón v čipsoch

Keď sa Emma Schweigerová rozhodla otvoriť balík s lupienkami, neočakávala, že nájde niečo iné, než chrumkavý pokrm. Avšak, čo objavila, presiahlo všetky očakávania. Okrem obvyklých zemiakových lupienkov sa medzi nimi nachádzal ešte jeden predmet – starý mobilný telefón Nokia. Zdalo sa, že niekto neúmyselne, alebo možno úplne vedome, zakryl telefón medzi čipsami. Obchod kde balík kúpila jej ponúkol náhradný balík čipsov čo odmietla.

Nokia 3310“ od Asim Bijarani is licensed under CC BY 2.0

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre