Top 5 divných športov, o ktorých si nevedel, že existujú

2291

Šport má nekonečnú schopnosť prekvapiť nás svojou rôznorodosťou. Okrem tradičných disciplín ako futbal, tenis alebo basketbal existujú aj niektoré zaujímavé a divné športy, ktoré by vás mohli ohromiť. V tomto článku vás zavedieme do sveta športov, ktoré sú mimo bežných športových radarov.

1. Wife Carrying (Závod s Manželkou)

Ak ste si mysleli, že bežanie je už náročné, skúste si predstaviť, že bežíte s vašou manželkou na chrbte! Wife Carrying je nezvyčajný šport, ktorý má svoje korene vo Fínsku. Účastníci musia prejsť prekážkovým okruhom s manželkou na chrbte. Zvíťazí ten, kto to zvládne najrýchlejšie. Tento šport je nielen fyzicky náročný, ale aj zábavný pre pozorovateľov. Víťaz si odnesie toľko piva, koľko váži jeho žena. 

IMG 3019
Zdroj: YouTube

 

2. Extrémne Žehlenie

Čo si predstavíte, keď počujete slovo „žehlenie“? Pravdepodobne nie extrémne športy, však? No, Extrémne Žehlenie je šport, ktorý spojil bežnú domácu činnosť so vzrušením dobrodružstva. Účastníci sa vydávajú do divočiny so žehličkou a žehlia rôzne veci – od tričiek po uteráky. Ide o to, kto to dokáže urobiť rýchlejšie a lepšie.

IMG 3018
Zdroj: YouTube

3. The Cooper’s Hill Cheese-Rolling and Wake (Závod s Valcom Syra)

Tento britský šport je rovnako šialený, ako znie jeho názov. Účastníci sú na vrchole kopca a snažia sa dobehnúť syr, ktorý sa valí dole kopcom. Táto udalosť je plná pádov a smiechu a je obľúbená medzi dobrodružnými športovcami.

IMG 3017
Zdroj: YouTube

4. Lyžiarsky Balet

Balet a lyžovanie sa zdajú byť nezlučiteľnými športmi, ale v Lyžiarskom Balete sa tieto dva svety stretávajú. Tento šport spočíva v tom, že lyžiari musia vykonávať elegantné tanečné kroky na lyžiach na svahu. Je to kombinácia technického lyžovania a umenia.

IMG 3015
Zdroj: YouTube

5. Chess Boxing (Šachbox)

Šach a box – dva odlišné svety sa stretávajú v športe zvanom Chess Boxing. Účastníci musia absolvovať kolá boxu a šachu, striedajúc sa medzi fyzickým vytrvalostným zápasom a duševným šachovým súbojom. Je to výzva pre telo aj myseľ. Vyhráva ten, kto dá súperovi bud knockout v boxe alebo mat v šachu.

IMG 3014
Zdroj: YouTube

Tieto športy sú dôkazom toho, že svet športu je plný neobvyklých a zábavných disciplín. Takže, čo poviete, vyskúšate si niektorý z nich alebo radšej ostanete pri tradičných športoch?

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.