Dnešný deň v histórii – 1. júna sa narodil jeden z najznámejších symbolov krásy všetkých čias

856

Marilyn Monroe, vlastným menom Norma Jeane Mortensonová. bola americká filmová herečka, modelka a speváčka. Preslávila sa ako vzor a jeden z najznámejších sexuálnych symbolov 50. rokov 20. storočia.

Free photo of Latest marilyn monroe - Me Pixels
Zdroj: Wikimedia

Marilyn prežila veľmi tvrdé detstvo. Matka sa o ňu nedokázala postarať, takže vyrastala v opatrovateľskej starostlivosti a neskôr strávila dokonca dva roky v detskom domove. Bola však prekrásna, kvôli čomu sa neskôr začala venovať modelingu. Po dlhých mólach prišli desiatky filmov, v ktorých nie len hrala, ale v niektorých bola aj sama producentkou (napr. film Princ a tanečnica).

Život pôvabnej Marilyn bol divoký a neľahký. Trpela migrénami, chronickou nespavosťou, dyslexiou, bojovala s alkoholom, depresiami a drogami. V roku 1961 napríklad skončila dokonca na psychiatrickej klinike v izbe pre najťažšie prípady, ktorá nemala ani okná a normálne dvere.

Zdroj: Flickr

Fascinujúci nie je len jej život, kariéra, ale aj jej smrť. Bol večer 5. augusta 1962. Herečka Marilyn Monroe, se­xuálny symbol a miláčik publika, sa po telefonáte so svojím druhým exmanželom, hráčom bejzbalu Joem DiMaggiom vybrala s telefónom v ruke do spálne svojho domu vo štvrti Brentwood v Los Angeles. Cestou sa ešte krátko pozhovárala so svojou gazdinou Eunice Murray a zatvorila za sebou dvere. Z izby už nikdy nevyšla živá.

Keď Marilyn neodpovedala na klopanie, jej domáca sa o ňu začala báť. Preto zavolala herečkinho psychiatra, ktorý sa mal v dome zastaviť tesne po polnoci. Ten vybil okno jej spálne, kde našiel Marilyn bezvládne ležať nahú dolu tvárou vo svojej posteli. V ruke zvierala telefón a na stolíku vedľa postele ležal prázdny obal od barbiturátov – liekov na spanie.

Zdroj: Wikipedia

Súdny lekár Thomas Noguchi vo svojej knihe Jedinečná mŕtvola píše:

„Mŕtvola bola prikrytá bielou plachtou. Pomaly som ju odkryl. Chvíľu mi trvalo popasovať sa s myšlienkou, že som zbadal tvár skutočnej Marilyn Monroe.“

Jej smrť prišla v čase, keď jej kariéra išla na plné obrátky. Dokončovala film Niečo musí prasknúť, z ktorého bola predtým vyhodená pre chronickú nedochvíľnosť a početné absencie na pľaci. Okrem toho sa jej ponuky len tak hrnuli. Mala v rukách zmluvy na nové filmy a v Las Vegas jej za jediné vystúpenie ponúkali až 100-tisíc dolárov.

Oficiálny záver vyšetrovania znel: samovražda. Za oficiálnu príčinu jej smrti bolo vyhlásené predávkovanie barbiturátmi. V priebehu desaťročí sa o jej smrti vyskytlo viacero teórií podložených výskumom novinárov aj spisovateľov, podľa ktorých Marilyn Monroe zavraždili.

Zdroj 1; Zdroj 2

Martin Valenta
Čaute, moje meno je Martin a som mladý veselý človek, ktorý svoj voľný čas venuje svojmu psovi, priateľom, pohybu, samovzdelávaniu a písaniu článkov - poslednú aktivitu si môžete skontrolovať predsa aj sami.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre