Dnešný deň v histórii – 19. mája sa narodila slovenská nestarnúca herečka Zdena Studenková

5418

Vynikajúca a nestarnúca slovenská herečka, plná šarmu, temperamentu a inteligencie, Zdena Studenková, sa narodila 19. mája 1954, čím dnes oslavuje 67.

Stálica našej hereckej scény vyštudovala odbor fotografia na Strednej umeleckopriemyselnej škole v Bratislave a herectvo na VŠMU.

V rokoch 1977 – 1978 bola členkou činohry Novej scény, od roku 1978 členkou činohry SND. Hrala i hrá v mnohých filmoch, televíznych inscenáciách a seriáloch. V roku 1995 jej vyšiel hudobný album Dotyky noci. Účinkovala aj v mnohých muzikáloch na Novej scéne, v Košiciach, v Nitre aj v Prahe, spolupracuje so Štúdiom L + S a s Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava. Tiež je autorkou dvoch kuchárskych kníh – Recepty so štipkou hereckého korenia (2004), Nové recepty so štipkou hereckého korenia (2006). V roku 2006 zároveň vyšla kniha Zdena Studenková, Ján Štrasser: Som herečka.

Medzi jej záľuby patria knihy, varenie a vyšívanie. Na svoj pribúdajúci vek sa príliš nepozerá, pretože ako sama vraví, „život zaujímavý v každom veku. Len si to treba uvedomiť“. Medzi najväčšie úspechy svojho života berie výchovu dcéry.

Jej láskou je divadlo, v ktorom sa cíti najlepšie. Tvrdí totiž, že „iba tu je čas na prípravu postavy a možnosť prežiť počas večera celý jej osud. A nech som akokoľvek nespokojná so skúškami, s režisérom, príde premiéra, diváci v hľadisku tlieskajú, lebo sa im páči môj výkon a mne znovu vhŕknu slzy do očí a poviem si, dočerta áno, stálo to zato“.

 

Matka Adama a Evy, či dizajnérka pyramíd

Zdena Studenková, dáma s veľkým D, si je vedomá toho, že ako herečka musí dobre vyzerať a patrične sa o seba stará. Dopraje si malé kozmetické zákroky a vďaka tomu pôsobí tak, akoby ani nestarla. A práve to je tŕňom v oku mnohých ľudí, ktorí si z ostatných uťahujú.

zdena studenkova – Stránka 2 – Zomri Online
Zdroj: Zomri.sk

Jednu dobu bol napríklad na Wikipedii zmenený jej životopis, v ktorom neznámy autor-zabávač narážal aj na to, že jej diplomová práca je napísaná hieroglyfickým písmom na hlinenej doštičke. Úvod životopisu vyzeral takto:

,,Zdena Studenková (narodená 2 000 pred naším letopočtom, Jeruzalem) je slovenská matka 2 detí: Adam a Eva (známi z Biblie), doživotná priateľka Kleopatry, dizajnérka interiérov a exteriérov pyramíd v Egypte, objavenie Atlantídy,”

Možno si z nej niektorí ľudia uťahujú, jej fanúšikovia však zastávajú názor, že jej títo recesisti len závidia jej úspech, jej bankové konto … a vlastne aj to, ako skvele navzdory svojmu veku vyzerá.

Zdroj Zdroj 1

Martin Valenta
Čaute, moje meno je Martin a som mladý veselý človek, ktorý svoj voľný čas venuje svojmu psovi, priateľom, pohybu, samovzdelávaniu a písaniu článkov - poslednú aktivitu si môžete skontrolovať predsa aj sami.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre