V Dubaji postavili prvé ekologické nákupné centrum, uprostred ktorého je botanická záhrada

697

Dubaj je mesto, ktoré je známe veľkoleposťou svojich obchodných centier a rôznych iných luxusných budov, ktoré priťahujú klientelu z celého sveta. Je tiež domovom doposiaľ rozlohovo najväčšej obchodnej promenády na svete, najväčšieho zábavného centra a nákupného centra s krytým lyžiarskym strediskom. Momentálne však udivuje celý svet najnovší projekt.

Spoločnosť Cityland Group vybudovala obrovské nákupné centrum, uprostred ktorého je botanická záhrada. Cityland Mall, projekt v hodnote 400 miliónov dolárov, ktorý sa nachádza v rýchlo sa rozvíjajúcej štvrti Dubailand, je úplne prvá nákupná destinácia na svete, ktorá je inšpirovaná prírodou. Aby ste mali lepšiu predstavu o jeho veľkosti, tak tento komplex je trochu menší ako štyri futbalové ihriska.

„Jedinečný zmyslový zážitok“

V parku sa objavia potoky a ostrovy, vzácne stromy i kvetinové záhrady. Podniky v okolí zelene budú mať druhú vrstvu stromov a záhrad na strechách. Zelená téma je dodržaná v celom komplexe, a to vrátane vnútorných chodníkov, ktoré sú lemované stromami a živými zelenými stenami.

Generálny riaditeľ zdôraznil, že záväzok k ekológii znamená aj aplikovať množstvo ekologických prvkov, čo chcú na 100% splniť. Záhrady budú zavlažované upravenými odpadovými vodami, aby sa zabránilo plytvaniu vodou, a tiež si dali za cieľ zbierať dažďovú vodu. „Veľká plocha na streche budovy je vybavená fotovoltaickými solárnymi panelmi,“ povedal riaditeľ developerskej spoločnosti.

Dokončené nákupné centrum bude hostiť viac ako 300 podnikov, reštaurácií, luxusné kino, centrá zábavy a iné zaujímavé atrakcie. Prvý z nich – medzinárodný reťazec supermarketov Carrefour, už otvoril svoje brány 12. mája a riaditeľ Citylandu je presvedčený, že zvyšok areálu bude v prevádzke do konca roka, s plným obsadením do roku 2020.

Tvrdá konkurencia

Podľa analytikov v maloobchodnom sektore však bude centrum čeliť tvrdej konkurencii, aby prilákalo zákazníkov. Dubajská investičná banka Alpen Capital predpokladá, že maloobchody v najbližších rokoch naberú na sile a ich popularita bude narastať. Cityland Mall by ale mohol ťažiť zo svojej polohy v blízkosti nových, rozvíjajúcich sa štvrtí. V náročnom konkurenčnom prostredí totiž musí nová generácia Dubajských centier premýšľať kreatívne, aby dokázala v silnej konkurencii nielen obstať, ale aj prosperovať.

Na záver ešte krátke video:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre