Duchovia, plač, spev a presúvajúce sa bábiky – čo je pravdy na desivých príbehoch o Disneylande?

690

Kto by nepoznal slávneho filmového producenta a režiséra Walta Disneyho? A čo takto jeho nádherný a rozprávkový zábavný park Disneyland? Je jasné, že na celom svete nemá konkurenciu. Každý, kto ho navštívi, sa ocitá úplne mimo realitu – môže snívať, zabávať sa a aspoň na okamih sa vrátiť do krásnych nevinných detských čias. 

Teraz vás ale prekvapíme! K Disneylandu sa viaže viacero divných strašidelných historiek, ktoré sú absolútne pravdivé. V protiklade k sladkým rozprávkam, sú tu temné oblasti, o ktorých by len málokto chcel vedieť. Ak sa teda nebojíte a nevadí vám pokaziť si dojem o čistote a nevinnosti, smelo sa pustite do čítania! 

Máme na mysli úmrtia, ku ktorým tu došlo v čase od otvorenia parku v roku 1955. A nielen tie – o strašidelné skutočnosti nebude núdza. 

Duch Walta Disneyho v jeho starom byte

Zdroj Kelly Sikkema

Na Hlavnej ulici nad hasičskou zbrojnicou sa nachádza byt, v ktorom býval samotný Walt Disney. Z neznámeho dôvodu sa tam vždy svieti, aj keď tam nikto nebýva. Údajne sa tam raz zamestnankyňa vybrala, aby svetlo zhasla, to sa ale svojvoľne opätovne zapínalo a vypínalo, až kým so strachom neodišla. Nakoniec zostalo svetlo zapnuté. 

V Pirátoch z Karibiku sú skutočné kosti

Zdroj Eric Prouzet

Atrakcia sa otvorila v roku 1967, kedy organizátori použili skutočné ľudské kosti. Pôvodne chceli použiť falošné kostry, no údajne vyzerali až príliš umelo, čo nespĺňalo účel. Takže zaobstarali skutočné. Pýtate sa odkiaľ ich vzali? Nebojte sa, nešli ich vykopať na cintorín, poskytla im ich tamojšia lekárska fakulta. Nakoľko ale boli až príliš desivé, nakoniec ich aj tak nahradili kópiami. 

Kamera zachytila ​​ducha Disneylandu

Zdroj Bastien Nvs

Na internete je k dispozícii video, ktoré je síce trochu roztrasené, no i tak je možné na ňom vidieť ducha, ktorý sa akoby náhodou ocitol v Disneylande, a tak sa rozhodol poprechádzať sa tu a urobiť si súkromnú prehliadku. 

Niektorí si myslia, že ide len o akýsi klam, no nájdu sa aj takí, ktorí veria, že môže ísť o ducha jedného člena obsadenia, ktorý tu zomrel v roku 2004.

Dáma v bielom 

Zdroj Daria Nepriakhina 🇺🇦

Traduje sa legenda o tajomnej dáme v bielom z prelomu storočia – zomrieť mala začiatkom 20.-teho storočia na pozemku, kde dnes stojí Disneyland. Údajne sa objavuje a prechádza po Hlavnej ulici v blízkosti obchodov, ktoré si rada obzerá. 

Tragédia s vlakom

Zdroj Chris Münch

V roku 1966 sa jeden tínedžer rozhodol dostať do Disneylandu trochu netradičným spôsobom. Preliezol plot, no keď prechádzal cez jednokoľajovú trať, zrazil ho vlak. Nemal šancu prežiť. Odvtedy ľudia vravia, že vidia bežať ducha 19-ročného mladíka popri vlaku.  

Desivé bábiky 

Zdroj: google images

O túto príhodu sa podelili samotní zamestnanci, ktorí odprisahali, že videli ako bábiky menia svoje miesta, miznú alebo ožívajú. Niektorí dokonca tvrdili, že týmto bábikám rastú vlasy.

Nikdy sa nekončiaci spev 

Zdroj: wikimedia common

Predtým, ako otvorili Strašidelný dom tu pracovník počul hudbu vychádzajúcu spoza stien! Domnieval sa, že omylom došlo k zamurovaniu rádia, no melódia nikdy nebola prerušená reklamou. Nebolo možné sa jej zbaviť a bola taká otravná, že pracovník nainštaloval reproduktory, aby to prehlušil. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre