Dvaja profesori umiestnili na pohraničný americko – mexický múr hojdačky, aby ukázali, že v priateľstve neexistujú prekážky

1180

Spomeňte si na svoje detstvo. Najmä tí, ktorí sa narodili pred rokom 2000 si iste pamätajú bezstarostné detstvo strávené vonku s priateľmi. Úsmev a veľa zábavy na detských ihriskách či na uliciach od rána do večera. Vtedy vás museli rodičia ťahať domov, dnes zväčša deti ťahajú z domu od počítačov. Šťastný ten, kto si takéto krásne chvíle pamätá. Na Americko-Mexickej hranici je však situácia iná, aj keď nie tak celkom.

Priamo v strede hraničného múru medzi Spojenými štátmi a Mexikom sa objavilo niekoľko ružových hojdačiek. Deti (aj dospelí) sa tam zabávali tak, ako keby medzi nimi neexistoval žiaden plot. Hojdačky boli inštalované medzi texaským mestom El Paso a mestom Ciudad Juárez v Mexiku. Za týmto skvelým nápadom stoja dvaja vysokoškolskí profesori. Jeden z nich, Ronald Rael, zverejnil na Instagrame videá a fotografie. Príspevok sa okamžite stal vírusovým.

View this post on Instagram

One of the most incredible experiences of my and @vasfsf’s career bringing to life the conceptual drawings of the Teetertotter Wall from 2009 in an event filled with joy, excitement, and togetherness at the borderwall. The wall became a literal fulcrum for U.S. – Mexico relations and children and adults were connected in meaningful ways on both sides with the recognition that the actions that take place on one side have a direct consequence on the other side. Amazing thanks to everyone who made this event possible like Omar Rios @colectivo.chopeke for collaborating with us, the guys at Taller Herrería in #CiudadJuarez for their fine craftsmanship, @anateresafernandez for encouragement and support, and everyone who showed up on both sides including the beautiful families from Colonia Anapra, and @kerrydoyle2010, @kateggreen , @ersela_kripa , @stphn_mllr , @wakawaffles, @chris_inabox and many others (you know who you are). #raelsanfratello #borderwallasarchitecture #teetertotterwall #seesaw #subibaja

A post shared by RAEL (@rrael) on

„Stena sa stala doslovným centrom vzťahov medzi USA a Mexikom a deti aj dospelí boli zmysluplne spojení na oboch stranách,“ povedal profesor. Jednou z vecí, pre ktoré je Donald Trump najviac kritizovaný je práve jeho túžba vybudovať múr medzi Spojenými štátmi a Mexikom. Podľa The Guardian Najvyšší súd USA nedávno rozhodol v prospech Trumpa a dovolil mu použiť 2,5 miliardy dolárov na dostavanie múru. On však nie je jediný. So stavaním múru začali už aj prezidenti George H. W. Bush, Bill Clinton a George W. Bush.

Zdroj

Foto: Borepanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre