Dvaja Rusi zomreli na čierny mor. Všetkých pasažierov lietadla, v ktorom cestovali, uzavreli do karantény

771

Veľmi nezvyčajná situácia sa udiala v týchto dňoch Mongolsku. Ruská dvojica zomrela na čierny mor. Následné museli všetkých pasažierov lietadla, v ktorom cestovali, uzavrieť do karantény. Obaja sa údajne nakazili po konzumácii kontaminovaného svišťa v Mongolsku.

marmot fotografia
Foto od SteveHarbula

Podľa The Siberian Times, muž zomrel 27. apríla, zatiaľ čo žena zomrela o tri dni neskôr. Tento mor sa šíri medzi miestnymi svišťami. Po zistenej príčine boli všetci cestujúci lietadla okamžite uvedení do karantény, aby sa zabránilo šíreniu choroby. Dramatické fotografie zvnútra lietadla zobrazujú záchranný personál v ochrannom odeve, ktorý vykonáva urgentné kontroly na zostávajúcich cestujúcich, ktorí prichádzali do hlavného mesta Mongolska Ulaanbaatar.

Foto od youtube

Palubné kontroly vykonal tím z Národného centra pre prenosné choroby a špecializovanú hraničnú inšpekciu. Všetci cestujúci z Ulgii boli po pristáti odvezení do neďalekej nemocnice. 158 ľudí, ktorí prišli priamo alebo nepriamo do kontaktu so zosnulými osobami, sú teraz pod dohľadom. Riaditeľ Národného centra pre zoonotickú dermatológiu a medicínu povedal: „Aj napriek zákazu konzumovať svište, tak občan T neposlúchol a toto zviera ulovil. Následne mäso zjedol a dal ho aj svojej žene.“ Mali 4 deti, z ktorých sa teraz stali siroty.

Foto od pixabay

Toto nie je prvýkrát v modernej dobe, kedy prepukla takáto alebo podobná choroba. Minulý rok bola mladému chlapcovi zo Spojených štátov diagnostikovaná stredoveká choroba, ktorá sa dnes dá liečiť antibiotikami. Odhaduje sa, že čierny mor zabil v Európe v 14. storočí 155 až 200 miliónov ľudí. Ide o bakteriálne ochorenie spôsobené blchami, ktoré prežívajú na voľne žijúcich hlodavcoch. Podľa Svetovej organizácie Heath, ak symptómy nie sú liečené počas prvých 24 hodín, je vysoká pravdepodobnosť, že umriete.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre