Elektromobily začínajú byť v Európe viac populárnejšie ako dieselové autá

483

Prepisuje sa história. Po prvý krát sa stalo, že elektromobily prekonávajú v počte registrácií dieselové motory. Zdá sa, že ľudia tak z klasických motorov prechádzajú na elektromobily. Pozrite sa na nasledujúce štatistiky.

Tesla Model S“ od Daniel Piraino is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Podľa údajov Európskej asociácie výrobcov automobilov (ACEA) registrácie elektrických automobilov vzrástli z pôvodných 10,7 percent na 15,1 percent. Ako sú na tom autá s dieselovým motorom? Tie podľa štatistík zaznamenali len 13,4 percent registrácií. 

Electric Car“ od Open Grid Scheduler / Grid Engine is licensed under CC CC0 1.0

Zaujímavé je, že tieto štatistiky prichádzajú práve vtedy, keď sa nová elektrická Tesla Model Y stala najpredávanejším automobilom v Európe. V období od januára až do júna vzrástli registrácie elektromobilov v celej Európe až o 54 percent.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre