Etiópia prekonala rekord v počte vysadených stromov za jeden deň a výsledkom je 350 miliónov kusov!

486

Etiópia je v súčasnosti približne v polovici kampane zameranej na vysadenie štyroch miliárd stromov medzi májom a októbrom a zdá sa, že sú na tej najlepšej ceste. Tamojší obyvatelia totiž vysadili za jeden jediný deň viac ako 350 miliónov stromov!

Tento obrovský počet vysadených drevín je zároveň rekordným. Nikdy sa v žiadnej inej krajine nepodarilo vysadiť za takýto krátky čas viac stromov. Etiópia prekonala doterajší rekord Indie, v ktorej vysadili v roku 2016 za deň 50 miliónov stromov, čo je skutočne výrazne prekonanie rekordu. Aj keď pôvodný cieľ bolo vysadiť 200 miliónov kusov, podarilo sa to výrazne navýšiť! Robil naozaj každý, kto mohol. Niektorí dokonca kvôli tomu ani nešli do práce. Predseda vlády Etiópie – Abiy Ahmed, v pondelok ráno napísal: „Dnes je Etiópia pripravená pokúsiť sa prekonať svetový rekord v zelenom dedičstve. Začalo sa 12-hodinové odpočítavanie.“ Na konci dňa ocenil predseda neskutočnú prácu, ktorú ľudia odviedli.

Etiópia je krajina, ktorá trpí masívnym odlesňovaním. Ak to chcú zastaviť, musia začať konať. Táto iniciatíva vznikla práve u predsedu vlády, ktorý tak chce pomôcť s obnovou krajiny. Dan Ridley-Ellis, vedúci strediska pre drevársku vedu a technológiu na Edinburskej univerzite povedal: „Stromy nielenže pomáhajú zmierňovať klimatické zmeny absorbovaním oxidu uhličitého vo vzduchu, ale majú aj obrovské výhody v boji proti rozširovaniu púští a degradácii pôdy, najmä v suchých krajinách. Poskytujú tiež jedlo, prístrešie, palivo, krmivo, lieky, materiály a ochranu.“

https://www.instagram.com/p/B0fmSo1H3n_/?utm_source=ig_web_copy_link

Tento skutočne pôsobivý čin nespočíva iba v jednoduchom pestovaní stromov, ale je súčasťou obrovskej a komplikovanej výzvy, ktorá bude mať krátkodobé i dlhodobé účinky. Stromy sú nesmierne dôležité pre všetky živočíchy, no aj pre nás ľudí. Majú skrátka nenahraditeľné účinky, sú pľúcami tohto sveta. Ale aj oveľa viac.

View this post on Instagram

#Ethiopia's ambitious campaign to plant 200 million #trees in one a day is currently underway in different parts of the country. Ethiopians from all walks of life are taking part in this historic day and public offices have been closed in order for civil servants to take part in the campaign. International organisations and Embassies are also taking part. . . This forms part of the #GreenLegacy Initiative by @pmabiyahmed that aims to create awareness about the importance of fighting environmental degradation in the country. . . If successful, this would set a new #GuinnessWorldRecord! . . Let's go Ethiopia! #PlantYourPrint ??? . . ➡️ To track the number of trees planted in each region, check the link in bio. . . . . . . . . . . #MondayMotivation #200million #200milliontrees #plantmoretrees #makeyourmark #worldrecord #worldrecordattempt #saveourplanet #savetheearth #savetheplanet #tree #treesofinstagram #treestagram #instagood #climatechange #reverseclimatechange #igersethiopia

A post shared by Embassy of Ethiopia, London (@ethioembassyuk) on

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre