Existuje zvláštny druh papagája, ktorého nazývajú Dracula a žije iba v krajine Nová Guinea

1572

Keď sa povie papagáj, tak zväčša si predstavíte farebného. Svet týchto zaujímavých stvorení je ale oveľa rozmanitejší. Veď v skutočnosti existuje až 393 rôznych druhov, z ktorých všetky sa navzájom dosť líšia. Výzor i vlastnosti každého jedného druhu sú mimoriadne zaujímavé. Tieto vtáky skrátka nikdy neprestanú prekvapovať svojou inteligenciou a krásou. Ale počuli ste už o papagájovi zvanému „Pesquet“, ktorý sa častejšie nazýva „Dracula“?

Sú veľmi ľahko rozpoznateľné svojou čiernou a sivou farbou a trochou jasne červeného peria. Sú to pomerne statné jedince, pričom ich dĺžka sa pohybuje okolo 50 centimetrov a váha okolo jedného kilogramu. Rozdiel medzi samcami a samicami na prvý pohľad zbadáte len v tom, že samce majú neďaleko očí červené škvrny. Tento druh papagája je zvláštny tým, že skáče z jednej vetvy na druhú a tiež tým, že žijú iba v horách štátu Nová Guinea. Sú tiež jedným z troch druhov, ktoré nemajú na hlave perie.

Smutné ale je, že tieto nápadné stvorenia sa stali terčom miestnych pytliakov. Ak sa k tomu pridá aj zvyšovanie strát biotopu, tak sú pochopiteľne vystavené nebezpečne nízkemu počtu. Lovia ich pre vzácne perie, ale aj kvôli mäsu. A aj kvôli týmto činom sú klasifikované ako zraniteľné.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre