5 zaujímavých a málo známych faktov o Matthew Perrym

1663

Matthew Perry bol známy ako Chandler Bing z kultovej sitkomovej série Priatelia. Vďaka tejto úlohe sa stal jedným z najznámejších a najbohatších hercov na svete. O jeho živote a kariére sa toho už popísalo veľa, no možno ste o ňom nevedeli tieto prekvapivé fakty.

1. Perry mal pôvodne hrať rolu Rossa Gellera

Keď sa v roku 1994 začal nakrúcať seriál Priatelia, o rolu Rossa Gellera sa uchádzalo viacero hercov, vrátane Matthewa Perryho. Nakoniec však túto úlohu získal David Schwimmer. Perry sa však nevzdal a obsadil rolu Chandlera Binga, ktorá sa stala jednou z najikonickejších v histórii televízie.

IMG 4426
Zdroj: YouTube

2. Perry zarobil viac ako 1 milión dolárov za epizódu FRIENDS

V posledných sezónach seriálu Priatelia boli herci za každú epizódu platení neuveriteľných 1 milión dolárov. Matthew Perry bol jedným z najbohatších hercov na svete a jeho majetok sa odhaduje na viac ako 100 miliónov dolárov.

48e46358 5a08 4704 a083 ded8fc9907da
One Million Dollars“ od JBlaze B is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

3. Chodil s Juliou Roberts

Matthew Perry a Julia Roberts boli párom v rokoch 1995 až 1996. Ich vzťah bol veľmi medializovaný a fanúšikovia ich považovali za dokonalý pár. Bohužiaľ, ich vzťah sa skončil po roku.

IMG 4427

4. Keď sa dostal na obálku časopisu People v roku 1995 poslal ju svojmu učiteľovi

Matthew Perry sa v roku 1995 dostal na obálku časopisu People. Keď dostal časopis, poslal ho svojmu učiteľovi, ktorý mu raz povedal, že nikdy nič nedosiahne, ak bude len vtipkovať. Perry svojmu učiteľovi dopísal: „Ako sa vám to páči teraz?“

5. Pomáhal písať scenár pre seriál Friends

Matthew Perry sa okrem herectva venoval aj scenáristike. Spolu s Davidom Craneom a Martou Kauffmanovou napísal scenár k niekoľkým epizódam seriálu Priatelia. Jeho talent bol naozaj veľký.

IMG 4428
Zdroj: YouTube

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.