Farmári chránia svoje teliatka pred zimou takýmto originálnym spôsobom

1047

Babičky sú známe tým, že radi pletú a určite mnohí z vás nosili alebo nosia tieto ich domácke výrobky. Ukázalo sa však, že aj poľnohospodári chránia svoj dobytok pred krutými poveternostnými podmienkami. A keďže mladé teľatá sú na tieto nebezpečenstvá najcitlivejšie, dostávajú najväčšiu pozornosť.

Užívateľ Twitteru @ThisFarmingMan_ zdieľal obrázok jedného teliatka s takouto prikrývkou hlavy a odvtedy má táto móda u kráv veľký úspech. Je veľmi dôležité chrániť teľatá pred chladom, aby sa zabránilo omrzlinám, ako aj podchladeniu a dokonca k smrti. „Teľatá nie sú plne schopné udržiavať teplotu počas prvých niekoľkých hodín svojho života. Nedokážu totiž celkom dobre reagovať na teplotné zmeny,“ povedal doktor.

A aby chránili tieto zvieratá, štrikujú im takéto čiapky:

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre