Fenka pomohla svojej majiteľke vyzbierať už stovky kíl odpadu z pláže, pričom robí to už odkedy bola šteniatkom

249

Táto dvojročná fenka tvrdohlavo pomáha svojej majiteľke zbierať odpadky z miestnej anglickej pláže už skutočne dlhý čas a podarilo sa im vyzbierať niekoľko stoviek kíl odpadu. Toto skvelé duo neopustí dom bez vrecia na odpadky, a tak ide príkladom všetkým ľuďom.

Ako šteniatko si Molly vždy našla nejaký zahodený predmet, s ktorým sa hrala, čo inšpirovalo jej majiteľku Flissu Cater, aby z jej zvyku urobila dobrú vec. A tak fenku začala učiť, aby všetok odpad odložila do koša na odpadky. „Molly som mala od jej deviatich týždňov a vždy sa veľmi rada hrala s plastovými fľašami,“ hovorí Fliss. „Labradori sú dosť zvedaví a energickí, takže som mala to šťastie, že na to má skutočný talent,“ dodala.
Každý deň vyzbierajú stovky vecí, a tak museli vymeniť malé tašky za veľké vrecia. „Túto činnosť miluje natoľko, že ak niečo nájde, tak nikdy nepožiada o dobrotu. Všetko, čo chce, je byť dobrou a šťastnou fenkou,“ povedala hrdá majiteľka.

Ich práca začala ešte v roku 2017, kedy si Fliss všimla veľké množstvo odpadkov na neďalekej pláži. A keďže sa s Molly tadiaľ často prechádzali, vždy sa na odpad musela pozerať. Veľmi ju to trápilo a rozhodla sa konať. „Ak žijete na pláži a užívate si ju, myslím si, že je našou povinnosťou udržiavať ju tiež v čistote. V lete nebolo možné vyhnúť sa odpadkom, boli všade.“ Za týmto účelom začala učiť fenku rôzne povely. Bolo to veľmi dôležité, keďže na pláži sa nachádza kadečo, čo by Molly mohlo uškodiť, napríklad rôzne ostré predmety. „Ako šteňa zdvihla mŕtve zviera raz alebo dvakrát, ale povedala som jej, že to nesmie a odvtedy to nikdy neurobila,“ vyjadrila sa majiteľka fenky.

Fliss ďalej dodáva, že nikdy neopúšťa dom bez toho, aby so sebou nevzala vrece a plastové rukavice, pretože vie, že Molly niečo vždy nájde. Vďaka ich každodenným prechádzkam sa fenka stala tak trochu celebritou aj medzi návštevníkmi pláže. Fliss tvrdí, že častokrát dochádza aj k veľmi humorným situáciám, pretože Molly nepozná rozdiel medzi fľašou, ktorá je už odpadom a plnou fľašou vody, ktorá niekomu patrí. „Niekedy sa ku mne vráti s plnou fľašou a ja už len hľadám majiteľa, pričom často zahliadnem zmätenú osobu premýšľajúcu, prečo jej tento pes ukradol nápoj. Jej úmysly sú však dobré a snaží sa urobiť len to správne,“ hovorí Fliss. Dodala, že nikdy sa nikto nehnevá, pretože je roztomilá.

Ľudia si Molly všímajú, a tak jej majiteľka dúfa, že aj vďaka tomu núti ľudí rozmýšľať nad svojim správaním, aby sa začali správať zodpovednejšie. Fliss potvrdila, že s prácou neprestanú, kým nebude pláž čistá.

 

 

Zdroj

Foto: Youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre