Feodor Vassilyev – muž, ktorý splodil 87 detí s dvomi ženami! Je to vôbec možné?

5166

V dnešnej dobe panuje trend ideálneho počtu detí – dve, ak má niekto tri alebo viac detí, ľudia zostávajú v nemom úžase. V minulosti ale boli početné rodiny celkom bežné. Potom tu ale máme jeden až extrémny prípad. Ste zvedaví, kto bol Feodor Vassilyev? Je považovaný za jedného z najplodnejších mužov v histórii. Pochádzal Ruska a žil medzi rokmi 1707-1782, pričom za tento čas stihol splodiť 87 detí! Čo je absolútne absurdné je fakt, že väčšina z nich boli dvojčatá, trojčatá, ale aj štvorčatá. Viete si to predstaviť? Dôležité je ale aj povedať, že mal len dve manželky!

Zaujíma vás viac? Potom sa začítajte do nasledujúcich riadkov.

Prvá manželka mu porodila 69 detí

Zdroj: wikimedia common

Pohlavná aktivita a plodnosť Feodora Vassilyeva je nepochybne pôsobivá, no oveľa väčšiu zásluhu si zaslúži jeho prvá manželka, ktorá musela vynosiť a porodiť 69 detí. Absolvovala 27 pôrodov, čím totálne posunula hranice ľudských síl a schopností. Podľa odborníkov nie je ľudské telo stavané na takú obrovskú záťaž. Celý proces tehotenstiev a pôrodov trval asi 18 rokov, viete si predstaviť ako veľmi fyzicky aj psychicky náročné to muselo byť? Nehovoriac o tom, že narodené deti musela vychovávať. Iste nikoho neprekvapí, že je držiteľkou svetového rekordu v počte porodených detí.

Z 87 detí prežilo 82

Keď si predstavíme podmienky, v akých ľudia museli žiť, je šokujúce, že toľko detí dokázalo prežiť detstvo a dožiť sa dospelosti. A to aj napriek vysokej mortalite v krajine.

Mnoho ľudí pochybuje o pravdivosti príbehu

Zdroj Leeloo The First

Aj v minulosti a určite aj dnes sa nájde veľa ľudí, ktorí týmto veľkolepým tvrdeniam neuveria, predsa len to vyzerá ako podivný zázrak. Pravdepodobnosť, že sa stretnú dvaja tak plodní ľudia – žena, ktorá bude schopná toľko detí donosiť a porodiť, je naozaj malá.

K pravdepodobnosti prispieva fakt, že porodiť dvoj, troj alebo štvorčatá je geneticky dané, rovnako ako odolnosť imunitného systému voči chorobám.

Pracovali ako roľníci

Zdroj: wikimedia common

Vasilijevovci boli obyčajnými roľníkmi, ktorí sa však museli poriadne obracať, aby uživili toľko hladných krkov. Deti, ktoré už dosiahli vek, aby mohli pomáhať či pracovať, tak aj robili, to im uľahčilo zvládať chod domácnosti. Horšie to už bolo s časom na výchovu, ktorého bolo nedostatok.

Veda môže jedného dňa odstrániť hranice ženskej plodnosti

Zdroj Logan Moreno Gutierrez

Technicky neexistuje obmedzenie v tom koľko potomstva môže splodiť muž, u žien je to ale trochu inak. Ženy majú totiž určený počet vajíčok, ktorých nie je tak veľa (v porovnaní s počtom spermií, ktoré muži vyprodukujú za život) a s pribúdajúcim vekom ich počet klesá. Ďalším problémom je menopauza žien, po ktorej sa stávajú neplodnými. Reprodukčná technológia, ale neustále napreduje. Cestou by bola stimulácia kmeňových buniek oocytov vo vaječníku ženy, ktorá by mohla byť neobmedzená, navyše sa dajú tieto vajíčka (už aj oplodnené) transplantovať. Problém však stále tkvie v dĺžke tehotenstva, ktorá ženu “obmedzuje”, no všetko je v štádiu hypotéz.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre