5 filmov, ktoré boli natočené podľa skutočnej udalosti a ani o tom neviete

14217

Filmový svet je plný príbehov a fantázie, no niektoré z najpútavejších príbehov sú tie, ktoré sú odrazom skutočných udalostí. Toto sú príbehy, ktoré sú natočené podľa skutočnosti a ani ste to možno nevedeli.

1. Bitka pohlaví (2017)

Film „Bitka pohlaví“ nás zavedie do sveta tenisových hviezd Billie Jean King a Bobbyho Riggsa, ktorí sa stali protagonistami historického tenisového súboja. Tento film nám pripomína, že boj za rovnosť pohlaví bol skutočným príbehom, ktorý zmenil tenisový svet aj spoločnosť vo všeobecnosti.

IMG 2861
Zdroj: YouTube

2. Záchrana pána Banksa (2013)

„Záchrana pána Banksa“ nám prináša emotívny príbeh vytvorenia klasického disneyovského filmu „Mary Poppins“. Tento film vás prenesie do minulosti, kde autor P.L. Travers bojoval o svoj príbeh, ktorý vytvoril v spolupráci s Waltom Disneym. Je to príbeh o tvorbe a zmierení, ktorý nás poteší.

d5d8a29d 5e33 4c39 8473 f5cabe827803
Disney – ‚Partners‘ – Walt with Castle Black & White“ od Express Monorail is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

3. The Imitation Game (2014)

Príbeh génia a matematika Alana Turinga, ktorý bol kľúčovou postavou pri dešifrovaní nemeckého Enigmového kódu počas druhej svetovej vojny, nás zaujme svojou intenzitou. „The Imitation Game“ nám pripomína výnimočný prínos Turinga pre históriu a našu súčasnú technológiu.

f632301a 2039 4529 855b 45aaa823bcda
Alan Turing – born 100 years ago, 23 June 1912“ od parameter_bond is licensed under CC PDM 1.0

4. Dlhá cesta domov (2016)

„Dlhá cesta domov“ je príbeh o zázračnom návrate domov indického chlapca Saroo, ktorý sa stratil a našiel svoju cestu späť po 25 rokoch v Austrálii. Jeho úžasný príbeh je inšpirujúci a dôkazom, že pravda je často fantastická.

IMG 2862
Zdroj: YouTube

 

5. Sociálna sieť (2010)

Tento film nás zavedie do začiatkov vzniku Facebooku a príbehu Marka Zuckerberga. „Sociálna sieť“ je fascinujúcim pohľadom do sveta internetovej revolúcie a sociálnych médií, ktoré zmenili náš spôsob komunikácie.

blue and white star illustration
Foto od Alexander Shatov naUnsplash

Skutočnosť je často zaujímavejšia ako fikcia. Takže, keď si budete pozerať tieto filmy, pamätajte si, že za nimi stoja skutočné príbehy a hrdinovia, ktorí ich zažili na vlastnej koži.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.