Firma na Novom Zélande dáva svojim 2 000 zamestnancom možnosť užiť si piatkové poobedie bez práce

526

Je niekedy veľmi ťažké pozerať sa počas krásneho dňa z okna vašej kancelárie. Sekundy do konca pracovnej doby sa zdajú, že plynú trochu pomalšie a vy s tým nemôžete nič robiť len čakať, kedy z práce budete môcť odísť. Spoločnosť Vodafone sa však rozhodla urobiť pre svojich 2 000 zamestnancov v piatok popoludní výnimku.

vodafone fotografia
Foto od joffathan

Zamestnanci tejto spoločnosti na Novom Zélande dostali možnosť odísť z práce posledný deň pracovného týždňa už o 14:00, čiže v piatok. Ponuka začne platiť už tento týždeň a budú tak môcť robiť až do konca februára. V internom predpise sa uvádza: „Dúfame, že využijete viac času pre seba, možno cez víkend uniknete z mesta, vyzdvihnete deti zo školy a vyrazíte si na pláž, alebo možno strávite krásny čas s priateľmi a rodinou.“ Zároveň však zamestnávateľ dodal, že že zamestnanci by mali počas týždňa pracovať trochu viac, aby nezaostávali vo svojej práci.

free time fotografia
Foto od Gorbachevsergey

Existuje veľa pracovísk, ktoré menia niektoré zabehnuté veci tak, aby zistili, či to vedie k väčšej produktivite zamestnancov a či to zlepšuje ich morálku. Niektoré firmy začínajú aplikovať 4-dňový pracovný týždeň a mladučká premiérka vo Fínsku ich v tom nasleduje. Snaží sa totiž presadiť 4-dňový pracovný týždeň a 6 hodinové pracovné doby, no zatiaľ sa jej to nedarí. Takýchto a podobných iniciatív je vo svete však čoraz viac. Uvidíme či podobné plány sa niekedy objavia aj na Slovensku. Určite by to mnohí prijali.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre