Fotografia služobných psov sediacich v divadle sa stala hitom internetu. Ich prítomnosť má však veľký význam

490

Takúto divadelnú sálu ste ešte zrejme nevideli. V hlavnej úlohe boli totiž ako pozorovatelia psy. Išlo rovno o celú skupinu služobných psov, ktorí sú svojim majiteľom nápomocní každý deň. Táto „psia akcia“ sa okamžite stala hitom internetu. Boli zachytení na zaujímavej fotografii, na ktorej vidieť ako poslušne sedia v divadle a pokojne sledujú produkciu, ktorú má na svedomí Billyho Elliota.

Foto od Facebook

Títo štvornohí diváci tam však neboli len tak z dlhej chvíle, ale malo to skutočne veľký význam. Keďže ide o neoceniteľných pomocníkov, ktorých úlohou je pomáhať svojim majiteľom s pohybom, tak je potrebné ich na túto úlohu čo najlepšie pripraviť. Títo chlpatí spoločníci boli minulý týždeň pozvaní na Stratfordsky festival v kanadskom Ontáriu, kde sa snažili ignorovať iných divákov a ich občerstvenie. „Je dôležité pripraviť psov na akúkoľvek činnosť, ktorá by sa psovodovi mohla páčiť,“ povedala Laura Mackenzie, majiteľka cvičiaceho strediska a vedúca trénerka psov. „Divadlo nám dáva príležitosť vystaviť psov rôznym situáciám, ako sú svetlo, hlasné zvuky či akýkoľvek pohyb. Psy musia zostať v tesnejších priestoroch dlhší čas absolútne uvoľnení,“ dodala.

Foto od Facebook

Tieto múdre stvorenia boli po celý čas fantastické, a to aj počas predstavenia zostali absolútne pokojné. Show sa im páčila rovnako ako ich psovodom. Veľa ľudí v publiku taktiež ocenilo tento nápad a takáto spoločnosť sa im páčila. „Všetci boli nesmierne nadšení, keď videli všetkých týchto psov naraz v publiku,“ uviedla hovorkyňa Stratfordského festivalu – Ann Swerdfager. „Je to skutočne vzrušujúce. A ešte viac vzrušujúce je byť súčasťou niečoho, čo bude takto skvele slúžiť divákom v budúcnosti,“ dodala Ann. Zároveň povedala, že takýchto predstavení je stále viac. Každý týždeň totiž zavíta do publika množstvo služobných psíkov. Táto myšlienka sa Ann veľmi páči aj keď priznala, že spočiatku jej to pripadalo trochu divné. Veď, komu by aj nie. Hlavné však je, že to má skutočne zmysel.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre