Fotografia zmrzačeného slona ukazuje skutočnú hrôzu, ktorej čelia tieto zvieratá kvôli slonovine

2909

Fotografia uloveného slona ukazuje skutočnú hrôzu, ktorá je spôsobená lovom slonoviny v severnej Botswane. Tá naberá na obrátkach a pytliakov ako keby nikto nedokázal zastaviť. Snímka dostala názov „Odpojenie“ a ukazuje mŕtvolu zmrzačeného afrického slona, ktorému odrezali pytliaci chobot a vytrhli kly.

Foto od Justin Sullivan

Tieto šokujúce obrázky zachytil fotograf Justin Sullivan z Kapského mesta. Ten sa vyjadril, že v tom čase tam natáčal pre súkromnú spoločnosť, keď začul rangerov, ktorí sa rozprávali o zmrzačenom slonovi. „Povedali, že slon bol len nedávno pošírovaný a tak som ich požiadal o povolenie vstúpiť do tejto oblasti. Aby som fotografiu zvrchu mohol vytvoriť, využil som k tomu dron,“ povedal 28-ročný fotograf.

Perspektíva obrazu dáva kontext situácii, ktorú by ste nikdy neboli schopní vidieť zo zeme. „Vysoký uhol pohľadu ukazuje izoláciu a zdôrazňuje nielen fyzické odpojenie zvieraťa, ale aj naše odpojenie od situácie. Obrázok si zaslúžil veľa pozornosti,“ povedal Justin. Ľudia očividne reagovali so zmiešanými pocitmi hnevu a smútku, a to najmä v súvislosti s nedávnym zrušením zákazu lovu v Botswane. Pozitívne ale je, že táto fotografia viedla ku konštruktívnemu dialógu o tom, ako možno vyriešiť súčasnú ekologickú krízu.

Tento obrázok si môžete pozrieť nižšie:

Foto od Justin Sullivan

Fotografia uzrelo svetlo sveta len tesne potom, ako ochranárska skupina varovala pred nárastom „slonieho pytliactva“ v častiach Botswany. Tento dôkaz naznačuje, že pytliactvo slonoviny na úrovni stoviek slonov ročne sa od roku 2017 vyskytuje najmä v severnej Botswane. Smutné na tom je taktiež to, že práve táto krajina sa ešte pred niekoľkými rokmi mohla pochváliť tým, že bola útočiskom pre zvieratá. Dnes je ale všetko úplne inak.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre