12-ročný autistický chlapec zarobil fotografovaním malých modelov áut už vyše 43-tisíc dolárov

3590

Mnoho detí má vo svojom detstve rôzne zbierky. Možno aj vy ste boli napríklad vášnivými zberačmi angličákov. Mladý 12-ročný Anthony však nie je len veľkým fanúšikom malých modelov áut, ale aj ctižiadostivým fotografom. Tento chlapec síce trpí autizmom, no nikdy ho to nezastavilo.

Fotografovaním dokázal zarobiť už vyše 43 tisíc dolárov.Anthony Schmidt má vášeň pre zhromažďovanie a fotografovanie modelov automobilov tak, aby vyzerali akoby boli v skutočnej veľkosti. Od útleho veku bola jeho vášeň pre autá evidentná. Začal zbierať modely a hľadal také, ktoré presne zachytávajú detaily skutočných áut,“ píše sa v kampani zvanej Kickstarter, ktorú odštartovali pod taktovkou tohto mladíka. Anthony začal fotografovať autíčka na iPhone svojej matky. Tieto fotografie sa rýchlo stali populárnymi na sociálnych sieťach a získavali tisíce sledovateľov.

Ľuďom sa Anthonyho fotografie veľmi páčili, preto dotlačili chlapca k tomu, aby si otvoril vlastný internetový obchod, kde tieto fotografie predáva. No zostrojil aj kalendár pre rok 2020. Ale Anthony sa tam nezastavil, jeho ďalším cieľom je vydať knihu s konferenčným stolíkom. Z tohto dôvodu bola spustená aj spomínaná kampaň. Jeho rodičia hovoria, že fotografovanie nielenže rozšírilo chlapcov umelecký svet, ale otvorilo aj jeho spoločenský život. Vo fotografii skrátka našiel svoju vášeň. Umožnilo mu to tiež oveľa ľahšie komunikovať s ľuďmi.

 

 

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre