Francúzska letecká spoločnosť prisľúbila lety zadarmo každému, kto sa zapojí do rekonštrukcie Notre Dame

393

Ako už iste viete, katedrála Notre Dame v Paríži horela a nepodarilo sa ju zachrániť celú, no štruktúra zostala takmer nedotknutá. Nezostáva už nič iné, len sa pustiť do jej rekonštrukcie, ktorá nebude jednoduchá, no množstvo ľudí poskytlo svoju pomoc.

Tisíce ľudí a niekoľko miliardárov už prisľúbili peniaze na obnovu katedrály. Najnovšie sa medzi tých, ktorí chcú podať pomocnú ruku pridala aj letecká spoločnosť Air France-KLM. Tá sa totiž rozhodla, že ponúkne bezplatné lety tým, ktorí budú pomáhať pri rekonštrukcii budovy.

air france fotografia
Foto od b1-foto

„Všetky tímy Air France a Air France-KLM po celom svete boli hlboko zasiahnuté a zarmútené touto správou,“ uviedla letecká spoločnosť vo vyhlásení. „Air France zabezpečí bezplatnú dopravu pre všetkých, ktorí sa zapoja do rekonštrukcie katedrály Notre Dame v Paríži. V nadchádzajúcich dňoch skupina Air France-KLM zriadi dobrovoľný fond pre svojich zákazníkov na pomoc pri financovaní rekonštrukčných prác,“ dodal hovorca spoločnosti.

Už dnes sa dary na opravu katedrály pohybujú v hodnote vyššej ako 1 miliarda. Francúzsky prezident Emmanuel Macron tvrdí, že rekonštrukcia potrvá iba 5 rokov. „Na rekonštrukciu máme množstvo peňazí, takže áno, prebudujeme katedrálu Notre Dame tak, ako sa patrí. A chcel by som, aby sa to podarilo za päť rokov. Dá sa to,“ povedal Macron.

View this post on Instagram

Не пойму, зачем все засоряют свои сторис фотографиями сгоревшего Notre Dame? Половина из этих людей даже не была там, но при этом они спамят так, будто вместе с собором сгорело всё их имущество. Алло, проснитесь! Мы все знаем о случившемся! И несмотря на то, что мы живём в России, до нас тоже доходят новости? Меньше чем за 12 часов после случившегося уже успели собрать более 600 миллионов евро. К тому времени когда я пишу этот пост, уже собрали миллиард. И это всё происходит в мире, где люди живут без еды и в не пригодных для жизни трущобах. Только подумайте, как быстро можно было бы решить данные проблемы на собранную сумму, или хотя бы половину из них. Но нет! Гораздо выгоднее реставрировать собор, который кроме как «для красоты» за собой никакой цели не нёс. Что думаете? #notredame

A post shared by Saint La Flame (@yan.bukholts) on

Na druhej strane sú však experti, ktorí považujú tento časový rámec za nie veľmi reálny. „Bude to najväčší a najvýznamnejší projekt renovácie kultúrnej pamiatky vo Francúzsku za posledných niekoľko rokov,“ povedala Emily Guerry, profesorka dejín na anglickej univerzite v Kente. Ide o veľmi chúlostivú záležitosť, preto k tomu netreba pristupovať lacne. Jean-Claude Bellanger, generálny tajomník Les Compagnons du Devoir zas poznamenal, že budú potrebovať stovky expertov na vykonanie opráv, a to v rôznych oblastiach ako napr. v tesárstve, kamenárstve či odborníkov na strechy, čo taktiež môže trvať, pokiaľ tých správnych nájdu. Je dosť možné, že tieto lety bude francúzska letecká spoločnosť poskytovať odborníkom aj v nasledujúcich rokoch.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre