Fritz Haarmann bol populárnym mäsiarom až do chvíle, kedy ľudia nezistili, že mäso je ľudské

26332

Fritz pôsobil šesť rokov ako informátor polície, čím akoby skrýval svoju zvrátenú tvár. Preukázali mu 24 vrážd a dostal prezývku „upír z Hannoveru“. V 20. rokoch 20. storočia pôsobil ako úspešný predajca oblečenia z druhej ruky a tiež predával mäso. Ľudia si ho obľúbili najmä pre jeho lacné mäso. No potom zistili odkiaľ šaty a mäso pochádzajú – od jeho obetí.

Obyvatelia Hannoveru a tí, ktorí ho poznali síce tvrdili, že je čudný, no pokladali ho za neškodného a veľmi priateľského človeka. Dôveru zvyšovala práve jeho práca, keďže pôsobil ako informátor polície, zatiaľ čo on sa nerušene venoval zabíjaniu ľudí. Keď sa prevalili jeho vraždy, najskôr sa priznal k 30 obetiam, no neskôr povedal, že ich bolo približne 70.

1
Foto od Wikimedia

Začiatky Fritza

Poďme ale od začiatku. Fritz sa narodil v roku 1879 a bol najmladším zo šiestich detí. Ako dieťa sa rád hrával s bábikami, nosil šaty a vyhýbal sa iným deťom, najmä chlapcom. Keď mal 16 rokov, otec ho poslal na vojenskú školu. Po niekoľkých mesiacoch sa ukázalo, že má epilepsiu. A práve jeho zdravotný stav ukončil jeho pôsobenie na tejto škole. Rok pracoval v otcovej továrni. Následne spáchal prvý trestný čin – sexuálne obťažoval mladých chlapcov.

2
Foto od Facebook

Polícia ho zadržala a poslala do psychiatrického ústavu. Po polroku sa mu však z ústavu podarilo utiecť do Švajčiarska. Počas pobytu v tejto krajine sa zasnúbil s Ernou Loewert a tá neskôr otehotnela. V roku 1900 sa však Fritz vrátil do Nemecka, aby dokončil povinnú vojenskú službu. Kvôli epilepsii a duševnej chorobe bol však v roku 1901 poslaný na 4 mesiace na liečenie. Nasledujúci rok ho z armády prepustili. Otec trval na tom, aby Fritza vzali späť do ústavu, no on sa tomu dokázal vždy vyhnúť. 

Pracoval ako informátor polície

V roku 1904 ho uznali za invalida a on pokračoval v trestnej činnosti, tá sa stupňovala najmä po prvej svetovej vojne. Ešte predtým ho však v roku 1913 vzali do väzby na 5 rokov. Tam sa zoznámil s mladým pasákom Gransom a zaľúbili sa. Keď ho v roku 1918 prepustili, s Hansom sa usadili. Začal pracovať ako informátor polície a pracoval aj pre gang. Ten istý rok sa skamarátil s iba 17-ročným Friedelom, čo odhalil mladíkov otec, keď jedného dňa zmizol z domu. Polícia ho už však nenašla. Až Firtz neskôr priznal, že nepátrali dôkladne, pretože hlava chlapca bola celý čas zastrčená za sporákom. 

3
Foto od Facebook. Polícia v dome Fritza

Preslávil sa ako mäsiar na čiernom trhu i predavač oblečenia

Začal byť slávny ako mäsiar a ľudia si v roku 1919 obľúbili jeho mäso, keďže bola kríza a on ho predával lacno. V tom čase veľa času trávil na vlakovej stanici v Hannoveri, kde číhal na chlapcov a lákal ich k sebe domov. Svoje obete zabíjal hryzom do priedušnice a ich mŕtve telá sexuálne obťažoval. Následne spracoval mäso z tiel do rôznych podôb. Predpokladá sa, že zavraždil až neuveriteľných 50 chlapcov. Vyberal si ich podľa pekného oblečenia, ktoré potom predával.

Odhalenie

6
Foto od Facebook. Polícia konečne zatkla Fritza

Keďže chlapci začali miznúť, rodičia sa do toho začali obúvať. Polícia napokon musela konať. V roku 1924 vyplavilo najmenej 22 tiel mladých mužov na breh rieky Leine. Na objasnenie prípadu boli privolaní dvaja detektívi z Berlína. Tí napokon pomerne rýchlo odhalili vraha a v byte Fritza našli steny aj podlahu potiahnuté krvou. Okrem toho našli viac ako 100 odevov obetí. Vo väzení sa ochotne priznal a na otázku koľko ľudí zabil, odpovedal: „Tridsať alebo štyridsať, neviem“. Neskôr však priznal, že ich bolo 60-70.

Súd

5
Foto od Facebook. Posledný súd

Polícia objasnila „iba“ 24 prípadov a teda taký počet bol pripísaný na jeho konto. Na súde fajčil Fritz cigary a urážal všetkých naokolo. 15. apríla v roku 1925 bol napokon odsúdený na trest smrti – sťatie gilotínou. Aj jeho milenec Grans, ktorý nabádal Fritza k vraždeniu konkrétnych deti, bol napokon odsúdený na doživotie.

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.