Harpya opičiarka je druh orla, ktorý je trochu zvláštne jedinečný, pyšný a majestátny. Pri pohľade na ňu sa niektorí pýtajú, či nejde o človeka prezlečeného za toto zviera. Je to totiž naozaj veľmi zvláštny vták s rovnako zvláštnou tvárou, doslova akoby ho niekto preniesol z nejakej rozprávky, napríklad z Pokémona.

 

Je to dravý vták, ktorý žije v dažďovom pralese. Tieto tvory vyzerajú veľmi vážne a niet divu. Ide zároveň o najväčšieho a najsilnejšieho dravca na svete, ktorí prebýva v dažďových pralesoch. A čo viac, patria medzi najväčšie druhy orlov na planéte. Ich rozpätie krídel môže dosiahnuť až 224 centimetrov, no vážia iba 4 až 9 kilogramov. Bohužiaľ, kvôli zničeniu biotopu je v strednej Amerike takmer vyhynutý. Na celom svete ich zostalo menej ako 50 000. 

Harpya sa živí menšími, ale aj pomerne veľkými zvieratami, a to napr. opicami, dikobrazmi, leňochodmi, kabátmi, vtákmi, hadmi, jaštericami atď. Dobrou správou je, že ľudia na tomto zozname nie sú.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.