Hitler ako milovník zvierat – v skutočnosti otestoval kyanid na svojej sučke Blondi

446

Po smrti Benita Mussoliniho (29. apríla 1945), aj keď si to len veľmi ťažko pripúšťal, Hitler vedel, že sa pomaly blíži koniec vojny, ktorá pre neho a jeho krajinu nebude víťazná. Spojenecké vojská nepriateľa boli stále bližšie a bližšie k Berlínu, takže vedel, že nemá inú možnosť ako ukončiť svoj život. Ujsť nemohol a dostať sa do zajatia, bolo to posledné po čom túžil. Na svoju samovraždu si vybral použitie kyanidu ako jedu, aby sa ale uistil, že ho nesklame a naozaj bude fungovať, rozhodol sa ho otestovať. Na svojej vernej sučke Blondi. 

Blondi ako dar

Zdroj: ranker.com

Blondi bola suka nemeckého ovčiaka, ktorú Hitler dostal darom v roku 1941 od Martina Bormanna, osobného tajomníka a blízkeho spolupracovníka. Vychoval ju od šteňaťa a všetko nasvedčovalo, tomu, že ju naozaj ľúbi. 

Často sa s ňou nechával fotografovať, takže je samozrejmé, že ju používal aj na svoju propagandu, no vo svojom voľnom čase sa s ňou hral, učil ju aportovať a v noci sa k nej údajne túlil. 

Avšak žiadne množstvo lásky nedokázalo udržať Blondi nažive po tom, čo Hitler začal hľadieť do suda svojho vlastného konca. Bohužiaľ nebola jediná, ktorá prišla o život. Spolu s ňou zomreli aj jej šteniatka a škótsky teriér Evy Braunovej. 

Blondi bola nástrojom propagandy – pomohla Führerovi pôsobiť ako milovník zvierat 

Zdroj: ranker.com

Ako sme spomínali, Blondi bola pre Hitlera darčekom. Ani zďaleka ale nebola prvým ani posledným psom s ktorým sa Hitler vo svojom živote stretol. Existuje veľa fotografií, kde sa stretáva aj s ďalšími psími miláčikmi, takže by sa mohlo zdať, že aj napriek jeho krutosti mal aspoň k zvieratám dobrý vzťah. To sa ale nepotvrdilo, po tom ako sa zachoval k Blondi (odhliadnuc od jej využitia k temnej a násilnej propagande). 

V médiách sa vyskytli aj obrázky ako Hitler kŕmi mláďatá srnca. Išlo však len o zhotovenie za politickým účelom, nič viac.

Blondi v roku 1945 nasledovala Hitlera do bunkra

16. januára 1945 sa Hitler, Eva Braunová, ich psy a niektorí nemeckí úradníci a zamestnanci presťahovali do Führerbunkera – bunkra pod budovou ríšskeho kancelára v Berlíne. Niektoré zachovalé miestnosti spočiatku využíval na organizovanie stretnutí, ale časom ich bolo stále menej a menej. Na svetlo sveta vychádzal len málokedy, aj to len preto, aby vyvenčil Blondi.

Eva Braunová však z prítomnosti Blondi nebola ani zďaleka nadšená. Hnevalo ju, že v Hitlerovom živote má okrem nej miesto ešte niekto ďalší. 

Po tom, čo dal Hitler otestovať svoje kapsule s kyanidom na Blondi, bol hlboko zronený

Zdroj: ranker.com

Hitler svoj život ukončil 30. apríla 1945, kvôli úzkostiam a paranoje, ktoré ho posledné dni trápili však začal pochybovať o účinnosti kyanidových tabliet, ktoré mal po ruke. Rozhodol sa teda otestovať ich na Blondi. Určité zdroje tvrdia, že svoje konanie oľutoval a za Blondi smútil. 

Niektoré zdroje tiež hovoria, že dôvodom pre ktorý mal Blondi otrávil malo byť, aby sa nedostala do rúk Rusov, ktorí by s ňou pravdepodobne dobre nezaobchádzali. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre