7 slávnych hollywoodskych dynastií, ktoré strávili celé generácie v centre pozornosti

2974

Štúdia ukazuje, že mať kreatívne povolanie je zo 70 % dedičné. A pravdepodobne by sme boli prekvapení, keby sme zistili, že toľko súčasných celebrít je potomkami etablovaných hercov alebo modelov. Aj keď nám veda hovorí, že tieto hviezdy majú talent v génoch a my s tým súhlasíme, veríme tiež, že rodinné vzťahy sú veľmi silným nástrojom.

Jon Voight, Angelina Jolie, James Haven a Shiloh Jolie-Pitt

Screenshot 2022 12 06 at 21.58.44
Zdroj: brightside.me

Angelina Jolie ako jedna z najvplyvnejších hollywoodskych hviezd 21. storočia si v priebehu rokov vyslúžila množstvo ocenení a uznania ako herečka, aj ako režisérka. Jej otec, Jon Voight, je tiež etablovaným hercom, ktorý sa preslávil koncom 60. rokov a počas svojej kariéry získal mnoho ocenení a nominácií. Angelinin starší brat James je tiež hercom a producentom, ktorý mal svoju prvú rolu v roku 1998. Dnes vo veku 15 rokov je Angelinina dcéra Shiloh, ktorej otcom je nemenej slávny Brad Pitt. Táto tínedžerka pútala pozornosť počas niekoľkých nedávnych vystúpení na červenom koberci, kde sprevádzala svoju mamu.

Betty Lou Bredemus, Julia Roberts, Eric Roberts a Emma Roberts

Screenshot 2022 12 06 at 21.59.41
Zdroj: brightside.me

Ako jedna z najuznávanejších a najlepšie zarábajúcich herečiek v Hollywoode sa Julii Roberts nepochybne podarilo presadiť sa ako profesionálna herečka. Jej mama Betty Lou však bola tiež bývalou divadelnou herečkou a hereckou trénerkou, ktorá kedysi viedla hereckú školu v Georgii. Jej syn, Juliin starší brat, je tiež hercom s viac ako 40-ročnou kariérou a viac ako 500 rolami. V centre pozornosti je aj jeho dcéra Emma, ktorá debutovala v roku 2001,ako 9-ročná.

Michael Redgrave, Vanessa Redgrave a Joely Richardson

Screenshot 2022 12 06 at 22.00.29
Zdroj: brightside.me

Táto britská rodina začala hrať divadlo a postupne sa ich pôsobisko rozšírilo o film a televíziu od 19. storočia. Michael Redgrave bol známy svojimi intelektuálnymi výkonmi a interpretáciou introvertných postáv. Jeho dcéra Vanessa by mohla byť najuznávanejšou členkou tejto dynastie, pretože bola nominovaná a získala množstvo ocenení vrátane Oscara. Vanessina dcéra Joely je tiež talentovaná herečka a dvakrát nominovaná na Zlatý glóbus. Jej staršia sestra Natasha, ktorá bola tiež herečkou, zomrela pri lyžiarskej nehode v roku 2009.

Bruce Dern, Laura Dern a Ellery Harper

Screenshot 2022 12 06 at 22.01.23
Zdroj: brightside.me

Bruce bol študentom The Actors Studio. Jeho herecká kariéra začala na začiatku 60-tych rokov a trvá dodnes. Jeho dcéra Laura je rovnako uznávanou herečkou s úlohami v mnohých veľkých filmoch vrátane Jurského parku. Laura sa prvýkrát objavila vo filme, keď mala 7 rokov, so svojou mamou, ktorá je tiež herečkou. Laura má 2 vlastné deti, vrátane syna Elleryho.

Roxie Roker, Lenny Kravitz a Zoë Kravitz

Screenshot 2022 12 06 at 22.02.07
Zdroj: brightside.me

Herečka bola najlepšie známa svojou úlohou v situačnej komédii zo 70. rokov, kde stvárnila polovicu prvého medzirasového páru v televízii. Jej jediným synom je viacnásobne ocenená rocková hviezda a herec Lenny Kravitz, ktorý mal veľmi blízky vzťah so svojou matkou. Lennyho jediná dcéra je speváčka, herečka a modelka Zoë. Herecky debutovala v roku 2007 a dnes 33-ročná vychádzajúca hviezda účinkovala v mnohých filmoch a seriáloch a stala sa aj tvárou obľúbenej kozmetickej značky.

Henry Fonda, Jane Fonda, Peter Fonda a Bridget Fonda

Screenshot 2022 12 06 at 22.02.50
Zdroj: brightside.me

Henry bol uznávaný americký filmový a broadwayský herec, ktorého kariéra trvala viac ako 5 desaťročí. Jeho dcéra Jane nasledovala kroky svojho otca a vybudovala si rešpektujúcu kariéru vrátane mnohých ocenených a uznávaných rolí vo filmoch a televízii. Bola tiež modelkou a je pozoruhodnou verejnou osobnosťou známou pre jej politický a ekologický aktivizmus. Janin zosnulý brat Peter bol tiež hercom a režisérom, ktorý získal ocenenia za mnohé zo svojich diel. Jeho dcéra Bridget sa objavila vo filme vo veku 5 rokov po boku svojho otca. Pred odchodom z hereckej scény v roku 2002 vyštudovala herectvo a objavila sa v mnohých uznávaných filmoch.

John Barrymore, John Drew Barrymore a Drew Barrymore

Screenshot 2022 12 06 at 22.04.22
Zdroj: brightside.me

Drew bola pod svetlom reflektorov skôr, než sa spamätala. Prvýkrát sa objavila v reklame, keď mala len 11 mesiacov. Potom sa stala jedným z najvýznamnejších detských hercov a populárnou verejnou osobnosťou. Ažkým sa nestala herečkou, ktorá získala viacero ocenení. Jej otec bol tiež herec, ktorý mal svoju prvú rolu vo veku 18 rokov. Jeho otec John bol uznávaný a uznávaný divadelný a filmový umelec, ktorý sa objavil vo viac ako 40 hrách, 60 filmoch a 100 rozhlasových reláciách. Okrem týchto 3 členov je rodina Barrymore jednou z najväčších hereckých dynastií, ktorej genealógia zahŕňa hercov a herečky, ktorí vystupujú na javisku po stáročia.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.