Horúci tip: spiatočné letenky do španielskej Malagy len za cenu 55€!

249

Španielsko je krásna a obľúbená krajina. Bez ohľadu na to, kam sa vyberiete, vedzte, že to bude určite stáť za to. Ak tam chcete zavítať, práve teraz by ste mali zbystriť pozornosť. Malaga je na dosah.

malaga fotografia
Photo by Pexels

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za cenu 55€! Poletíte však z letiska vo Viedni priamo do Malagy. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Vueling.

Termín:

Termínov je dostupných viac, no my vám vyberáme napr. od 17.8. – 24.8.2018. Viac na stránke Vueling.

Batožina:

V tejto cene je zahrnutá aj príručná batožina s maximálnymi rozmermi 56 x 25 x 45 cm.

A čo v Malage?

– Možno ste o tom nevedeli, ale Malaga je jedným z vôbec najstarších miest na svete. Len také centrum turistickej oblasti Costa del Sol založili Feničania už v roku 770 pred n.l.

– Navštívte Alcazaba – pevnosť z 11. storočia, ktoré sa nachádza v centre mesta. Nájdete ju na kopčeku v strede mesta. Je vo veľmi dobrom a zachovalom stave a je klasickým príkladom vojenskej architektúry svojej doby.

malaga alcazaba fotografia
Foto od Ronny Siegel

Katedrála Malaga – taktiež za ňou nemusíte ďaleko chodiť. Je to krásna katedrála, ktorej výstavba trvala až 250 rokov a stále je nedokončená. Na fasáde nájdete rôzne architektonické štýly od gotického, cez renesanciu až po barok.

– Ak ste už v Malage, určite ochutnajte aj miestne špeciality, akými sú napr. Gazpachuelo Malagueño, ktorou je ich typická polievka alebo Plato de los Montes de Malaga – ide o mix rôznych potravín na jednom tanieri.

– Keďže je toto mesto rodiskom Pabla Picassa, tak k dôležitým atrakciám patrí aj Picassove múzeum v Palacio de Buenavista a nájdete tam svetoznámu zbierku jeho obrazov.

malaga alcazaba fotografia
Foto od M. Bertulat

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Pár ďalších tipov:

Ak sa rozhodnete navštíviť Malagu, mali by ste vedieť, že máte k dispozícii aj nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Malaga vám ponúka veľmi veľa a ak sa chcete lepšie zorientovať, prečítajte si rôzny tipy a rady, napr. ako a kde sa ubytovať, čo rozhodne vidieť, akú dopravu použiť alebo čo ochutnať. To všetko nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre