Ľudia nechávajú knihy v hotelovom reťazci v Británii. Pozrite sa prečo a ktoré sú to najčastejšie

1023

Hotelový reťazec s názvom Travelodge, ktorý sa nachádza v Británii vyniká nad všetkými ostatnými jednou veľmi zaujímavou vecou. A tou je, že v každom jednom hoteli s týmto názvom nechajú hostia svoju knihu, aby si ju mohli prečítať iní návštevníci.

Počas uplynulých 12 mesiacov nechali návštevníci už viac ako 70 000 kníh v 42 000 izbách Travelodge po celej krajine. Hlavným dôvodom, prečo si títo ľudia neberú svoje knihy domov je, že ich už prečítali a chcú ich takto poskytnúť niekomu inému, aby si ich taktiež mohol prečítal. Zároveň sa z toho veľmi ľahko dá zistiť, ktoré diela sú v krajine najčítanejšie.

Treba však tiež poznamenať, že niektorí pripustili, že sem-tam tam nechali svoje knihy zámerne, pretože ich nebavili.

Hovorca spoločnosti Travelodge sa vyjadril: „Zaujímavé je, že naše knihy Travelodge Books Left Inch Index ukázali, že klasické a populárne knihy, ktoré sa neskôr zmenili na oceňované televízne seriály alebo filmy, vyvolali u Britov chuť vrátiť sa späť k čítaniu. Na našich 550 Travelodge hoteloch sa uvádza, že dobrá kniha ponúka výborný únik z reality počas vášho cestovania.“

A zdá sa, že napr. Harry Potter je naozaj večný fenomén. V rebríčku kníh, ktoré návštevníci najčastejšie nechávajú v spomínaných hoteloch nájdete aj diela od takých stálic ako Dan Brown, Stephen King, Disney a samozrejme J.K. Rowling. No nájdete tam dokonca knihu od Donalda Trumpa.

Zoznam, ktorý vám ukáže, aké knihy ľudia najviac nechávajú pre ďalších čitateľov:

1. Príbeh služobníčky – neskôr bol podľa tejto knihy inšpirovaný a natočený aj seriál. Knihu napísala Kanaďanka Margaret Attwood.

Photo by wikimedia

2. Pár od susedov, autorka: Sharri Lapena

3. Bad Dad, autor: David Walliams

4. Pôvod, autor: Dan Brown

5. Tajomstvo, autorka: Rhonda Bryne

6. Dievča vo vlaku – táto kniha bola taktiež sfilmovaná a film zaznamenal obrovský úspech. Autorka: Paula Hawkins.

Photo by wikimedia

7. Paul O’Gradys: Country Life, Autor: Paul O’Grady

8. Sharp objects – kniha bola sfilmovaná a dostala podobu seriálu. Autorka: Gillian Flynn.

9. Denník slabocha: brána, autor: Jeff Kinney

10. Harry Potter a kameň múdrcov – túto sériu o mladom čarodejníkovi azda netreba nikomu predstavovať. A práve jednotka patrí podľa tohto zoznamu medzi najobľúbenejšie. Autorka: J.K. Rowling.

Photo by wikimedia

11. Tajomná záhrada, autorka: Johanna Basford

12. TO – tento horor sa dostal do kín minulý rok. Už teraz patrí medzi najúspešnejšie horory všetkých čias. Autor: Stephen King.

13. The World’s Worst Children, autor: David Walliams

14. Fantastické zvery a ich výskyt – príbeh natočený o udalostiach, ktoré sa odohrali ešte pre Harry Potterom. Kniha pochádza od rovnakej autorky a zaznamenala taktiež obrovský úspech. Autorka: J.K. Rowling.

Photo by wikimedia

15. Big little lies – podľa knihy sa natočil aj seriál. Autorka: Liana Moriarty.

16. Celý príbeh o tom, ako potopil Brexit britskú politickú triedu, autor: Tim Shipman

17. Harry Potter: farebná kniha, autor: Warning Bros

18. 13 dôvodov prečo – momentálne sa vysiela druhá séria seriálu a ten je natočený podľa knihy. Seriál zaznamenal od úvodu veľmi slušné hodnotenia a je obľúbený. Autor: Jay Asher.

Photo by wikimedia

19. Donald Trump: umenie dohody, autor: Donald Trump

20. Magický príbeh Kráska a zviera, autor: Disney

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre