Ian McKellen a Patrick Stewart začínali spolu pred 50 rokmi a už 20 rokov je z nich nerozlučiteľná dvojica

4223

Zostať s niekým v priateľstve celý život je mimoriadne ťažké, no ak nájdete takého človeka, tak naozaj nepatríte do zas tak veľkej skupiny ľudí. 2 legendárni herci však do tejto skupiny rozhodne patria, pretože sú nerozlučiteľnými priateľmi už niekoľko desiatok rokov. Celý svet ich pre nezvyčajne blízke priateľstvo zbožňuje. Ian McKellen a Patrick Stewart sú totiž veľmi sympatickí ľudia o čom svedčia aj ich spoločné fotografie, ktoré sú poväčšinu veľmi zábavné.

Mnoho ľudí pravdepodobne pozná týchto legendárnych hercov najmä zo série X-Men, kde Patrick Stewart hral profesora Xaviera a Ian McKellen hral Erika Lehnsherra. Ich blízke priateľstvo začalo kvitnúť najmä pri natáčaní filmu v roku 2000. Hoci sa obaja herci stretli už v 70. rokoch v spoločnosti Royal Shakespeare Company, tak vtedy sa ešte nestali tak blízkymi priateľmi a nezostali ani v blízkom kontakte. Avšak, registrovali sa pretože už v tom čase bol Patrick ohromený úspechmi Iana. Okrem mierne podobného vzhľadu, takmer zrkadlovej kariéry a cien, ktoré im dala kráľovná Alžbeta II. za ich hereckú kariéru, majú títo muži ešte jednu spoločnú vec – podobné dôvody prečo sa rozhodli byť hercami.

Patrick Stewart sa rozhodol byť hercom preto, že mu to pomohlo dostať sa preč od jeho násilného otca, zatiaľ čo Ianovi McKellenovi hranie pomohlo v jeho bojoch spojených s tým, že je homosexuál. Priateľstvo týchto dvoch hercov je také silné, že v roku 2013 Patrick požiadal Iana, aby získal povolenie a oddal ho so svojou manželkou Sunny Ozell. Ian tak získal oficiálne povolenie sobášiť ľudí. Neskôr preto začal dostávať veľa listov, v ktorých ho ľudia žiadali, aby ich prišiel zosobášiť. Ponúkali mu za to veľké peniaze, no nikdy to neprijal. V skutočnosti to urobil iba raz pre svojho blízkeho priateľa Patricka.

Pred niekoľkými rokmi hrávali spolu v divadle Cort Theatre na Broadwayi. Ian McKellen v tom čase v rozhovore povedal, že sa rozplakal potom, ako sa výroba „Čakanie na Godota“ skončila, pretože vedel, že mu bude chýbať práca s jeho blízkym priateľom. Dnes sú títo dvaja herci doslova neoddeliteľní, od hrania na Broadwayi a schôdzok na červenom koberci, cez spoločnú oslavu Vianoc až po bežné návštevy. Tieto dve hviezdy pravidelne zásobujú svoje účty na Twitteri spoločnými fotografiami.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside.com

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre