IKEA vymyslela malé loďky, ktoré zbierajú odpad zo znečistených vôd a na ich riadenie pozývali aj školákov

528

IKEA je jedna z tých spoločností, ktorej nie je ľahostajný osud našej planéty a aktívne sa podieľajú na jej ochrane. Najnovšie pokračuje v úsilí o vyčistenie vôd tým, že navrhla diaľkovo ovládané lode, ktoré dokážu zozbierať plávajúce odpadky v jazerách a riekach.

Foto od youtube

Každá z týchto lodí dokáže vyzbierať až 20 kilogramov odpadu naraz. Malé plavidlá s hmotnosťou 70 kilogramov a dĺžkou 2 metre sa ukazujú ako veľmi užitočné a inovatívne riešenie na udržanie riek bez odpadkov. Začiatkom tohto mesiaca boli už dve lode nasadené do Deptford Creek v juhovýchodnom Londýne. Išlo o oslavu otvorenia najnovšej pobočky IKEA v mestskej časti Londýna – Greenwich.

Obchod s nábytkom spolupracoval so spoločnosťou Creekside Education Trust, aby zvýšil povedomie o znečistení vôd tým, že pozývali okoloidúcich i školákov, aby tieto lode po celý týždeň riadili. Hoci spoločnosť IKEA nateraz neoznámila, či bude pokračovať vo výrobe týchto plavidiel, no je isté, že obidve lode v Greenwich budú pokračovať vo svojich službách.

Navyše, všetok odpad, ktorý bol zozbieraný z okolitých vôd, premenili na sochu, ktorá bude umiestnená v novom obchode IKEI v Greenwich.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre