IKEA je jedna z tých spoločností, ktorej nie je ľahostajný osud našej planéty a aktívne sa podieľajú na jej ochrane. Najnovšie pokračuje v úsilí o vyčistenie vôd tým, že navrhla diaľkovo ovládané lode, ktoré dokážu zozbierať plávajúce odpadky v jazerách a riekach.

Foto od youtube

Každá z týchto lodí dokáže vyzbierať až 20 kilogramov odpadu naraz. Malé plavidlá s hmotnosťou 70 kilogramov a dĺžkou 2 metre sa ukazujú ako veľmi užitočné a inovatívne riešenie na udržanie riek bez odpadkov. Začiatkom tohto mesiaca boli už dve lode nasadené do Deptford Creek v juhovýchodnom Londýne. Išlo o oslavu otvorenia najnovšej pobočky IKEA v mestskej časti Londýna – Greenwich.

Obchod s nábytkom spolupracoval so spoločnosťou Creekside Education Trust, aby zvýšil povedomie o znečistení vôd tým, že pozývali okoloidúcich i školákov, aby tieto lode po celý týždeň riadili. Hoci spoločnosť IKEA nateraz neoznámila, či bude pokračovať vo výrobe týchto plavidiel, no je isté, že obidve lode v Greenwich budú pokračovať vo svojich službách.

Navyše, všetok odpad, ktorý bol zozbieraný z okolitých vôd, premenili na sochu, ktorá bude umiestnená v novom obchode IKEI v Greenwich.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť