India nie je len chudobou krajinou. V skutočnosti je plná zaujímavostí. Presvedčte sa sami!

299

India je známa ako najľudnatejšia krajina na svete (počet obyvateľov totiž prevyšuje 1,4 miliárd ľudí), ďalej je známa svojimi dvadsiatimi dvoma úradnými jazykmi, neuveriteľne krásnou prírodou a naozaj chutnou a obľúbenou kuchyňou. Aj keď sa India na prvé počutie nezdá ako lukratívna destinácia v posledných rokoch sa stáva čoraz viac obľúbenou.

Takže, ak ste aj vy rozmýšľali o jej návšteve alebo vás len baví rozširovať si obzory v oblasti krají – nech sa páči, niekoľko zaujímavých faktov o Indii.

India – krajina vegetariánov

Zdroj Alex Kondratiev

Nedávna štúdia ukázala, že krajina s najväčším zastúpením vegetariánov je práve India. Až 38% ľudí, ktorí tu žije, totiž uviedlo, že sú vegetariáni. A zo zvyšného percenta konzumentov mäsa ďalších 80% uviedlo, že sa snažia jeho konzumáciu výrazne obmedziť. Predpokladá sa, že dôvodom je ich náboženstvo, ktoré im už samo o sebe zakazuje konzumovať hovädzie mäso.

India – krajina ako domov tigrov

Zdroj Mike Marrah

India sa hrdo hlási k tomu, že tu žije najviac tigrov, ktoré sú tu aj veľmi vážené. Až 75% celosvetovej populácie tigrov sa lokalizuje práve v Indii. Tieto majestátne stvorenia nájdete takmer na celom území od hustých lesov až po trávnaté plochy. Nakoľko je populácia tigrov vo svete už dlhodobejšie ohrozená, začali sa vytvárať rezervácie na ich zachovanie, ale aj opatrenia proti pytliakom. Vďaka tomu každý rok vzrastie populácia tigrov asi o 6%.

Bengálsky tiger sa stal národným symbolom Indie ešte v 25. storočí pred Kristom.

Hinduizmus je najstarším náboženstvom na planéte

80% populácia žijúcej v Indii má za predmet viery práve hinduizmus. Ide o náboženstvo, ktoré má korene a zvyky staršie ako 4 tisíc rokov! Zahŕňa skutočne širokú škálu predsvedčení, praktík a filozofií.

India je ako krajina najväčším producentom filmov na svete

Zdroj Felix Mooneeram

Veríme, že vás táto informácia prekvapila aspoň tak ako nás. Najväčší svetový producent filmov sa tiež môže pochváliť druhým najstarším filmovým priemyslom na svete.

India bola prvou krajinou, ktorá ťažila diamanty

Ťažiť diamanty sa začalo v Indii približne v 4.storočí pred naším letopočtom a pokračovalo vo významnej miere ďalších asi tisíc rokov! Čisté diamanty boli prvýkrát nájdené v delte rieky Krishna, ktorá sa nachádza v Andhra Pradesh.

Obľúbená hra „Hady a rebríky“ pochádza z Indie

Zdroj: wikimedia common

Aj vy ste ako deti hrali Hady a hadíky alebo patríte k tej generácií, ktorá ju hrala so svojimi deťmi? To nie je až tak podstatné – podstatné je, že ide o obľúbenú klasiku, pri ktorej sa zabaví úplne každý. Okrem toho, že pochádza z Indii, jej história siaha až do 2.storočia pred Kristom. Existujú ale aj náznaky, ktoré vravia, že by mohla byť ešte oveľa staršia. Pôvodne išlo o akúsi lekciu morálky pre deti a poukazovala na účinky Karmy (osud) a Kama (túžba).

Zdroj 1, Zdroj 2

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre