Inovácie v oblasti spánku: 5 naozaj podivných výrobkov

1455

Dobrý spánok vám môže naozaj zlepšiť deň a pomôcť vám vrátiť sa do tempa. Patríte však k ľuďom, ktorí na všetko, čo robia, potrebujú nejakú špecifickú pomôcku – a spánok nie je výnimkou? Nuž, určite máme pre vás vhodný materiál. Našli sme tie najzvláštnejšie produkty na spanie. Niektoré z nich sú jednoducho bizarné, zatiaľ čo iné sú prototypy, ktoré si ani nemôžete kúpiť. Tu je päť produktov, vďaka ktorým bude váš čas spánku trochu čudnejší.

Vankúš s kapucňou

Je to v podstate len obliečka na vankúš so všitou kapucňou. Môžete si ho pretiahnuť cez tvár, aby ste počas dňa blokovali svetlo a uľahčili si zaspávanie. O užitočnosti tu môžeme len uvažovať. Ak máte tendenciu sa v spánku prehadzovať a otáčať, táto kapucňa vám pravdepodobne dlho nevydrží. Okrem toho sa tým polovica vankúša stáva nepoužiteľnou. Ale hej, aspoň je tu vrecko na telefón a otvor na prevlečenie slúchadiel. Výroba vankúša s kapucňou sa bohužiaľ skončila, ale ak ho naozaj chcete, existuje aj cestovná verzia.

Zdroj: Oddee

Maska na spanie

Snažíte sa zaspať v lietadle, ale stále sa budíte, keď vám hlava padá na bok? Vďaka zariadeniu NapUp Fly sa vám to už nestane. Táto vec je v podstate maska na spanie, ale namiesto toho, aby sa nasadzovala len na hlavu, zavesí sa aj na opierku sedadla v lietadle. Ste tak pekne pripútaní, takže môžete spať bez toho, aby sa vám hlava hojdala všade okolo. Možno je to šikovný nápad, ale nevieme si predstaviť, že by táto vec bola pohodlná. Možno ak ste zvyknutí spať s dokonale rovnou hlavou, mohli by ste to využiť.

Zdroj: Oddee

Vankúš Somnox

Ste slobodní a bez domácich zvierat, ale napriek tomu chcete niečo, s čím by ste sa mohli maznať počas spánku? Vankúš Somnox by mohol byť to, čo potrebujete. No, nie je to ani tak vankúš, ako skôr robot. Prístroj v objímateľnom vankúši je vybavený množstvom senzorov, ktoré monitorujú rytmus vášho dýchania. Na základe meraní potom stroj začne „dýchať“. Rozširuje a sťahuje sa podľa vášho dychu, takže máte pocit, že držíte živú, dýchajúcu vec. Na tomto prístroji je jednoducho niečo neuveriteľne strašidelné. Ak vám to však pomáha spať…

Zdroj: Oddee

B-Tourist

B-Tourist nie je komerčný produkt, ale skúšobný koncept izraelských študentov dizajnu. B-Tourist vám má poskytnúť súkromný priestor na sedadle v lietadle. Je to v podstate kus látky, ktorý natiahnete medzi dve opierky hlavy a vytvoríte okolo seba závesy. Iste, môže to byť pre vás príjemné. Ale nedajbože, aby vedľa vás sedel niekto iný. Veľa šťastia pri pokuse preplaziť sa cez túto vec na toaletu.

Zdroj: Oddee

Itoki skrinka na spanie

Určite ste už počuli hororové príbehy o ľuďoch v Japonsku, ktorí pracujú do úplného vyčerpania, aby splnili šialené očakávania. No nábytkárska spoločnosť Itoki navrhla riešenie. Nie, nelobovali za obmedzenie prepracovanosti – vyvinuli stojanovú skrinku na spanie, v ktorej si môžu unavení kancelárski pracovníci zdriemnuť. Nežartujeme. Toto je skutočná vec. Musí existovať lepšie riešenie prepracovanosti zamestnancov ako toto.

Zdroj: Oddee

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre