Istý človek predáva na eBayi plastové slamky z McDonald’s za 1 000 libier! Dôvod je bizarný

1038

Je všeobecne známe, že ľudia nemajú príliš radi zmenu. Či už ide o niečo úplne triviálne, alebo o niečo väčšie a dôležitejšie. A zdá sa, že niektorým jedincom sa nepáči ani najnovší krok od reťazca McDonald’s.

Tento reťazec rýchleho občerstvenia totiž nahradil všetky plastové slamky papierovými ekvivalentami šetrnými k životnému prostrediu. Okrem toho, pozitívny fakt je tiež ten, že aj iné veľké podniky a spoločnosti nedávno taktiež prehodnotili svoje používanie plastov a majú snahu znížiť odpad, aby tak prispeli k riešeniu globálneho problému s plastami.

Ale zdá sa, že niektorých ľudí viac zaujíma najmä to, ako dopriať sebe ten najkomfortnejší pôžitok a už menej sa zaujímajú o dôsledky svojho správania. Takým človekom je aj istý predávajúci na eBayi, ktorý sa snažil predať slamky z McDonald’s za 1000 libier! K popisu pridal tento text: „Úžasná čisto nová slamka. To je to, z čoho sa čoskoro stane už iba legenda. Predstavte si, že budete mať o 50 rokov viac a budete rozprávať svojim vnúčatám, ako ste získali plastové slamky od spoločnosti McDonald’s. Budú sa na vás pozerať ako na boha!“

Foto od eBay

V popise predávajúci tiež navrhuje podpísať petíciu, ktorá má za cieľ, aby McDonald’s vrátil plastové slamky späť do svojej ponuky. V súčasnosti má táto petícia už viac ako 39 700 z potrebných 40 000 podpisov. Toto je tiež jeden zo smutných dôkazov, že oveľa viac ľudí sa zaujíma o materiál, z ktorého sú slamky vyrobené a teda nehľadí na životné prostredie, než si pôvodne mnohí mysleli.

Našťastie pre životné prostredie, ekologické varianty slamiek bude spoločnosť ponúkať aj naďalej. Rozhodli sa tak minulý rok a neplánujú to meniť. V tom čase, írsky generálny riaditeľ Paul Pomroy povedal: „Naši zákazníci nám povedali, že chcú vidieť prvý krok práve na slamkách. Zároveň chceli, aby sme to urobili tak, aby to neohrozilo ich celkový zážitok z návštevy našich reštaurácií.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre