O krásach a výnimočnosti Ríma sme už veľa popísali. Preto je čas na reálnu návštevu tohto miesta. Ako sa hovorí: “lepšie raz vidieť ako stokrát počuť”. A teraz na to máte skvelú šancu, dlho však neváhajte.

roma fotografia
Foto od The_Double_A

Práve v týchto dňoch si môžete zaobstarať spiatočné letenky z Viedne do Ríma len za cenu neuveriteľných 12€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair resp. Laudamotion.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 12.1. – 19.1.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Do Ríma vedú všetky cesty…

– Ak už si aj jednu z tých najlacnejších vyberiete, určite to využite aj na návštevu Vatikánu. Je to ako sa hovorí “štát v štáte”, avšak aj napriek maličkej rozlohe tam toho nájdete viac než dosť. Navštívte Námestie sv. petra, Baziliku sv. Petra, Vatikánske múzeá či Anjelský hrad.

– Ak ste milovníkmi talianskej kuchyne, vedzte, že v tomto meste nájdete to najlepšie z tejto chutnej kuchyne. Určite si odskočte do dobrej reštaurácie a ochutnajte niektoré z tradičných jedál.

roma fotografia
Foto od ho visto nina volare

– Pre turistov je toto mesto veľmi dobre vybavené. Okrem autobusov tam nájdete aj metro, ktoré vás dostaví na požadované miesto ešte skôr.

– Medzi miesta, ktoré pri návšteve Ríma určite nemôžete vynechať sú Fontána di Trevi, Forum Romanum a samozrejme ani najikonickejšiu pamiatku mesta – Koloseum.

– Je to taktiež mesto módy, takže na svoje si určite prídu aj milovníci tohto priemyslu. S prázdnymi rukami zrejme neodídete.

roma fotografia
Foto od Luisfpizarro

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac užitočných tipov:

V prípade, že sa vyberiete na dovolenku do tohto mesta, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže veľmi pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť