„Je líderkou dnešnej doby“, vyjadril sa na adresu Grety Thunberg Leonardo DiCaprio

1290

Leonardo DiCaprio sa stretol s Gretou Thunbergovou a opísal ju ako „líderku tejto doby“. Toto je veta, ktorá v týchto dňoch zarezenovala po celom svete v ušiach ľudí zrejme najvýraznejšie. Niektorí ho za vyjadrenú podporu a ponúknutú pomoc chvália, iní zas píšu, že ich veľmi sklamal.

View this post on Instagram

There are few times in human history where voices are amplified at such pivotal moments and in such transformational ways – but @GretaThunberg has become a leader of our time. History will judge us for what we do today to help guarantee that future generations can enjoy the same livable planet that we have so clearly taken for granted. I hope that Greta’s message is a wake-up call to world leaders everywhere that the time for inaction is over. It is because of Greta, and young activists everywhere that I am optimistic about what the future holds. It was an honor to spend time with Greta. She and I have made a commitment to support one another, in hopes of securing a brighter future for our planet. #FridaysforFuture #ClimateStrike @fridaysforfuture

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Oscarový herec a známy environmentalista sa rozhodol vzdať hold 16-ročnej aktivistke s tým, že jej v tomto neľahkom boji pomôže. Vo svojom príspevku na Instagrame napísal: „V ľudskej histórii je len málo prípadov, kedy hlasy zosilnili v takých kľúčových momentoch a takým transformačným spôsobom. Greta Thunberg sa stala líderkou našej doby. História nás bude súdiť za to, čo dnes robíme, aby sme zaručili, že budúce generácie si budú môcť užívať tú istú obývateľnú planétu, ktorú sme považovali za samozrejmosť. Dúfam, že správa Grety je budíčkom pre všetkých svetových lídrov. Vďaka Grete a mladým aktivistom som optimistický, čo sa týka budúcnosti.“

Dodal, že tráviť čas s Gretou bolo pre neho cťou. „Spolu sme sa zaviazali, že sa budeme navzájom podporovať v nádeji, že pre našu planétu zaistíme svetlejšiu budúcnosť,“ dodal Leonardo. Mladá Greta má mnoho priaznivcov, no na druhej strane aj množstvo odporcov. Existuje skupina ľudí, ktorá tvrdí, že táto mladá dáma by sa mala radšej vrátiť do školských lavíc a že je to len akási nastrčená figúrka. Na druhej strane je skupina ľudí, ktorá si toto mladé dievča nesmierne váži a tvrdí, že je našou budúcnosťou. Jej obdivovateľom sa tak krok Leonarda Di Capria veľmi páči, odporcovia zas začali kritizovať nielen ju, ale aj samotného herca.

Či už ste na jednej, alebo druhej strane „brehu“, tak zásluhy na tvorbe lepšej budúcnosti musíte uznať minimálne v prípade Leonarda. Ten totiž odvádza už dlhé roky skvelú prácu a je vidieť, že mu na našej budúcnosti záleží. Ostáva len dúfať, že keď spojí sily s Grétou, bude to mať hneď niekoľko ďalších pozitívnych účinkov na našu planétu. A ktovie, možno sa výraznejším spôsobom pohnú ľady aj v radoch spomínaných lídrov sveta.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre