Josef Mengele – Zaujímavosti o beštiálnom doktorovi z Osvienčimu, ktorý vykonával tie najohavnejšie pokusy na ľuďoch

24984

Počuli ste niekedy meno doktor Mengele? Predpokladáme, že väčšina z vás áno. Toto meno sa spája s krutosťou a hrozivými experimentami na ľuďoch. Dr. Josef Mengele bol lekárom vo vyhladzovacom tábore Osvienčim. Jeho hrozivé experimenty vykonávané na bezmocných väzňoch boli šialenstvom a bezbrehým utrpením. Mengele sa radí medzi najkrutejších mužov v novodobých dejinách. Tento nacistický lekár, prezývaný tiež Anjel smrti sa po celé desaťročia vyhýbal trestu za jeho ohavné činy skrývaním v Južnej Amerike.

Josef Mengele sa narodil 16. marca 1911. Väčšinu svojho života sa zaoberal štúdiom medicíny a rýchlo sa stal uznávaným študentom. Zo všetkých odvetví medicíny ho najviac fascinovala eugenika, veda o zámernom krížení ľudskej rasy. Pomocou vedy chcel árijskú rasu geneticky vylepšiť. Handikepovaných ľudí považoval za nevhodných na reprodukciu a dokonca presadzoval názor, že nemajú ani právo na život. Nezabudnite, že viac sa dočítate v týchto zaujímavých hisorických knihách o Mengeleho živote.

 

Zopár rýchlych faktov o Josefovi Mengele:

  • Mengele sa svojimi experimentami snažil nájsť árijskú dokonalosť.
  • Narodil sa v roku 1911 do bohatej bavorskej rodiny s prísnou katolíckou výchovou.
  • Študoval filozofiu v Mníchove, kde sa po prvý krát stretol s rasovou ideológiou Alfreda Rosenberga.
  • V roku 1937 bol prijatý do nacistickej strany a požiadal o členstvo v SS.
  • Neskôr študoval medicínu a pripojil sa k Inštitútu pre dedičnú biológiu a rasovú hygienu.
  • Bol oduševnený nacista. V koncentračnom tábore bol menovaný za vrchného lekára.
  • Jeho bizarné a brutálne experimenty zabili vyše 400 tisíc ľudí.

Mengeleho rodina bola veľmi bohatá.

Josefov otec bol priemyselník, ktorého firma vyrábala poľnohospodárske stroje. Jeho firma prosperovala a rodina bola považovaná v predvojnovom Nemecku za ukážkovú. Neskôr, keď bol Mengele po svojich ohavných činoch na úteku pred zákonom, mu výrazne pomohli jeho peniaze, prestíž a vplyv jeho otca, aby sa tajne usadil v Argentíne.

Lekár z Auschwitzu

Wikimedia Commons, public domain

Keď vypukla vojna, ako vojakovi sa mu darilo a rýchlo napredoval. Mal také dobré konexie, že časom sa stal kapitánom a hlavným lekárom v koncentračnom tábore Auschwitz / Osvienčim. Rozhodoval o živote a smrti. Jediným gestom rozdeľoval ľudí na tých, ktorí mohli žiť a na tých, ktorí museli ihneď zomrieť.

Jednou z prvých úloh vo funkcii hlavného lekára bolo vynájdenie systému na hromadnú sterilizáciu. Mužov sa pokúšal pripraviť o plodnosť pomocou röntgenu. Ženy boli na tom ešte horšie. Za živa im vyberal vajíčka z vaječníkov na experimentálne účely.

Bol to on, kto začal šíriť myšlienku o existencii „dokonalého Nemca”. Chcel pomocou pigmentu farbiť dúhovky na modro.

 

Mengeleho posadnutosť dvojičkami

Wikimedia Commons, public domain

Zo všetkého najviac zaujímali Mengeleho dvojičky. Domnieval sa, že práve na dvojičkách dosiahne najlepšie experimentálne výsledky. Bohužiaľ, ak aj jedno dvojča experiment prežilo, nakoniec bolo zavraždené. Všetky dvojičky zhromažďovali v tábore F v baraku číslo 14, ktorý prezývali ZOO. Takýmto spôsobom pripravil Mengele o život viac ako 3000 dvojičiek.

Každé ráno sa život dvojčiat začal odohrávať v 6:00. Dvojčatá museli byť nastúpené pred barakmi, bezohľadu na ich vek. Nasledovali raňajky a inšpekcia, na ktorú Mengele chodil. Mengeleho prítomnosť neznamenala nutný strach.

Povahovo pripomínal Mengele schizofrenika. V jeden deň priniesol deťom čokoládu a cukríky. Mladšie deti ho nazývali „strýko Mengele“.Na ďalší deň zobral dieťa s krivicou a prišil ho na chrbát iného zdravého dieťaťa. Dennodenne sa po celom tábore ozýval detský plač. Deti, ktoré trpeli na akné, sa snažil liečiť. Ak sa mu podarilo niektorému uľaviť, ihneď ho poslal do plynovej komory. Jedného dňa dokonca prinútil niekoľko desiatok dvojičiek, aby mali spolu pohlavný styk.

Mengeleho Dievča

Kniha Mengeleho dievča je príbeh Slovenky, ktorá podáva svedectvo z osobnej skúsenosti opisuje Jozefa Mengeleho. Viola Fischerova prežila 4 koncentračné tábory a jej príbeh nájdete v skvelej knihe, ktorá je na Slovensku bestseller.

 

Experimenty na dvojčatách

Dvojčatám sa musela každý deň odoberať krv a to vo väčšom množstve. Väčším deťom sa krv odoberala z prstov a rúk, menšie trpeli viac, pretože sa im odoberala z krku, čo bola veľmi bolestivá procedúra. Experimenty trvali niekoľko hodín. Dvojčatá sa museli vyzliecť a lahnúť si vedľa seba. Mengele skúmal každý detail ich anatómie.

Krvné testy zahŕňali masovú transfúziu krvi jedného dvojčaťa druhému. Pri pokusoch o výrobu modrých očí sa deťom kvapkali do očí silné chemikálie, ktoré zvykli mať za následok silnú bolesť, infekciu čí trvalé poškodenie zraku. Vpichovali sa záhadné injekcie spôsobujúce silné bolesti. Injekcie sa pichali do chrbtice a miechového kanálu bez anestézie.

Deti sa zámerne infikovali týfusom a tuberkulózou. Keď jedno z dvojčiat zahynulo, druhé bolo úmyselne zabité, aby sa mohlo skúmať. Vykonávali sa rôzne chirurgické zákroky bez anestézie, vrátane odoberania orgánov, kastrácii a amputácii.

 

Kamióny plné detí

Wikimedia Commons, public domain

Medzi najhoršie skutky, ktoré Mengele urobil, nepochybne patrí upálenie detí v kamiónoch. Mengele zozbieral viac ako 300 detí do veku päť rokov a všetky zavrel do kamiónov. Autá usporiadali do kruhu a v strede založili oheň. Postupne všetky zhoreli zaživa. Každé, ktoré sa pokúsilo utiecť, bili palicou a vrátili naspäť.

Kniha ohavností

Množstvo najohavnejších skutkov je zaznamenaných v jeho knihe. Píše v nej o tom, ako sa mu podarilo spôsobiť potrat, stúpaním na žalúdok tehotnej ženy, ako infikoval stovky Rómskych detí týfusom, ako robil transfúzie krvi medzi dvojičkami. Svojimi experimentami nedosiahol žiadny medicínsky pokrok. Všetka jeho práca bola bezvýznamná.

Po skončení vojny sa Mengelemu podarilo utiecť do Južnej Ameriky, kde žil až do roku 1979, kedy dostal mŕtvicu a utopil sa. Za svoje skutky nebol nikdy potrestaný.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

5 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Robert
2. júna 2017 20:27

Mengele nikdy nebol hlavným lekárom v tábore Auschwitz! Overte si lepšie zdroje!

Robert
2. júna 2017 20:32

Mengele bol vedúcim lekárom ženskej časti a vedúci výskumný pracovník v Auschwitz-Birkenau. Jeho nadriadený a zároveň hlavný lekár v tábore bol Dr. Eduard Wirths!

kiki
6. septembra 2017 11:48
Odpovedať  Robert

Jeho „práca“, ak zabudneme na Hipokratovu prísahu, mala aj prínos, len o tom mlčia. Bože, za takú cenu, čo všetko mal k dispozícii, dnes bez súhlasného podpisu nemôžete „predpísať ani penicilín“ a čo všetko mala táto zver k dispozícii…. babrák, hovädo, hanba medicíny

kiki
6. septembra 2017 11:54
Odpovedať  Robert

Áno, ale Wirths sa nikdy nikde oficiálne neobjavoval, ale vždy súhlasil, keď na smrť umučili napr. tých troch väzňov, čo sa pokúšali o útek na podvozku vagónov smrti a aj viac iných vecí, napr. toho nemeckého esesáka, ktorý pomohol Vrbovi utiecť, mučili 4 týždne tie najvychytenejšie expertné hovädá na mučenie, sorry, nie Vrbovi, neviem si spomenúť, ale slovák prežil a ten „esesman“ sa vrátil a takto dopadol… a hento hovädo Wirths to všetko zariadilo, neviem, či niekto zomrel strašnejšou smrťou ako ten pomáhajúci nemecký dôstojník

Brano
5. decembra 2020 14:54
Odpovedať  kiki

Kde je o tom pisane co pises, zaujimaju ma tieto veci a chcel by som si o tom precitat viac