Josef Mengele sa narodil 16. marca 1911. Väčšinu svojho života sa zaoberal štúdiom medicíny a rýchlo sa stal uznávaným študentom. Zo všetkých odvetví medicíny ho najviac fascinovala eugenika, veda o zámernom krížení ľudskej rasy. Pomocou vedy chcel árijskú rasu geneticky vylepšiť. Handikepovaných ľudí považoval za nevhodných na reprodukciu a dokonca presadzoval názor, že nemajú ani právo na život.

Lekár z Auschwitzu

Wikimedia Commons, public domain

Keď vypukla vojna, ako vojakovi sa mu darilo a rýchlo napredoval. Mal také dobré konexie, že časom sa stal kapitánom a hlavným lekárom v koncentračnom tábore Auschwitz. Rozhodoval o živote a smrti. Jediným gestom rozdeľoval ľudí na tých, ktorí mohli žiť a na tých, ktorí museli ihneď zomrieť.

Jednou z prvých úloh vo funkcii hlavného lekára bolo vynájdenie systému na hromadnú sterilizáciu. Mužov sa pokúšal pripraviť o plodnosť pomocou röntgenum. Ženy boli na tom ešte horšie. Za živa im vyberal vajíčka z vaječníkov na experimentálne účely.

Bol to on, kto začal šíriť myšlienku o existencii „dokonalého Nemca”. Chcel  pomocou pigmentu farbiť dúhovky na modro.

Posadnutosť dvojičkami

Wikimedia Commons, public domain

Zo všetkého najviac zaujímali Mengeleho dvojičky. Domnieval sa, že práve na dvojičkách dosiahne najlepšie experimentálne výsledky. Bohužiaľ, ak aj jedno dvojča experiment prežilo, nakoniec bolo zavraždené. Všetky dvojičky zhromažďovali v tábore F v baraku číslo 14, ktorý prezývali ZOO. Takýmto spôsobom pripravil Mengele o život viac ako 3000 dvojičiek.

Povahovo pripomínal Mengele schizofrenika. V jeden deň priniesol deťom čokoládu a cukríky. Na ďalší deň zobral dieťa s krivicou a prišil ho na chrbát iného zdravého dieťaťa. Denodenne sa po celom tábore ozýval detský plač. Deti, ktoré trpeli na akné, sa snažil liečiť. Ak sa mu podarilo niektorému uľaviť, ihneď ho poslal do plynovej komory. Jedného dňa dokonca prinútil niekoľko desiatok dvojičiek, aby mali spolu pohlavný styk.

Kamióny plné detí

Wikimedia Commons, public domain

Medzi nahoršie skutky, ktoré Mengele urobil, nepochybne patrí upálenie detí v kamiónoch. Mengele zozbieral viac ako 300 detí do veku päť rokov a všetky zavrel do kamiónov. Autá usporiadali do kruhu a v strede založili oheň. Postupne všetky zhoreli zaživa. Každé, ktoré sa pokúsilo utiecť, bili palicou a vrátili naspäť.

Kniha ohavností

Množstvo najohavnejších skutkov je zaznamenaných v jeho knihe. Píše v nej o tom, ako sa mu podarilo spôsobiť potrat, stúpaním na žalúdok tehotnej ženy, ako infikoval stovky Rómskych detí týfusom, ako robil transfúzie krvi medzi dvojičkami. Sojimi experimentami nedosiahol žiadny medicínsky pokrok. Všetka jeho práca bola bezvýznamná.

Po skončení vojny sa Mengelemu podarilo utiecť do Južnej Ameriky, kde žil až do roku 1979, kedy dostal mŕtvicu a utopil sa. Za svoje skutky nebol nikdy potrestaný.

zdroj

 

Zanechať komentár

4 Komentáre on "Josef Mengele a jeho najohavnejšie pokusy na ľuďoch"

Upozorniť
avatar
Zoradiť:   nové | najstaršie | Najlepšie hodnotené
Robert
Anonym
Robert

Mengele nikdy nebol hlavným lekárom v tábore Auschwitz! Overte si lepšie zdroje!

Robert
Anonym
Robert

Mengele bol vedúcim lekárom ženskej časti a vedúci výskumný pracovník v Auschwitz-Birkenau. Jeho nadriadený a zároveň hlavný lekár v tábore bol Dr. Eduard Wirths!

kiki
Anonym
kiki

Jeho “práca”, ak zabudneme na Hipokratovu prísahu, mala aj prínos, len o tom mlčia. Bože, za takú cenu, čo všetko mal k dispozícii, dnes bez súhlasného podpisu nemôžete “predpísať ani penicilín” a čo všetko mala táto zver k dispozícii…. babrák, hovädo, hanba medicíny

kiki
Anonym
kiki

Áno, ale Wirths sa nikdy nikde oficiálne neobjavoval, ale vždy súhlasil, keď na smrť umučili napr. tých troch väzňov, čo sa pokúšali o útek na podvozku vagónov smrti a aj viac iných vecí, napr. toho nemeckého esesáka, ktorý pomohol Vrbovi utiecť, mučili 4 týždne tie najvychytenejšie expertné hovädá na mučenie, sorry, nie Vrbovi, neviem si spomenúť, ale slovák prežil a ten “esesman” sa vrátil a takto dopadol… a hento hovädo Wirths to všetko zariadilo, neviem, či niekto zomrel strašnejšou smrťou ako ten pomáhajúci nemecký dôstojník

wpDiscuz