Júnový Lisabon za cenu spiatočných leteniek iba za 52€!

270

Portugalsko je veľmi peknou krajinou s ešte krajšími mestami. Ak chcete vidieť hlavné mesto Lisabon alebo napr. Porto, teraz máte výbornú šancu zaobstarať si výhodné letenky.

lisabon fotografia
Foto od kosaphoto

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu 52€! Dostaviť sa však musíte na letisko v Budapešti. Táto cena je dostupná pre členom Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zaobstarať za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu máte možnosť zaobstarať si letenky v termíne od 13.6. – 18.6.18. Viac na wizzair.

Batožina:

Bez príplatku je možné zobrať si so sebou aj príručnú batožinu s rozmermi maximálne 55×40×23 cm a váhou do 10 kg.

Niečo o Lisabone:

– V meste sa nachádza 24 rôznych výhliadok, odkiaľ uvidíte celú metropolu ako na dlani. Stále budete len na skok od pláží či malebných dediniek na kopcoch.

– Vyskúšajte jazdu električkou 28. Je drevená a uvidíte z nej mnoho historických pamiatok. Prechádza cez Bairro Alto, štvrte Baixa a Chiado a končí v starodávnej štvrti Alfama.

– Belém – celá historická štvrť pri pobreží na západe Lisabonu. Nájdete tu tie najkrajšie pamiatky, ako Mosteiro dos Jerónimos alebo Belémsku vežu. Torre de Belém bola pôvodne postavená na obranu mesta a slúžila aj ako maják, dnes je zapísaná na zozname UNESCO.

 torre de belém fotografia
Foto od deensel

– Lisabon nie je taký obrovský ako iné metropoly, a tak sa takmer všade dostanete pohodlne metrom.

São Jorge Castle – hrad svätého Juraja sa nachádza na kopci. Súčasne ide o najvyšší pahorok zo všetkých siedmych, na ktorých leží Lisabon. Je to jeden z najikonickejších symbolov Lisabonu.

lisabon fotografia
Photo by cristinamacia

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Lisabonu:

V prípade, že sa chystáte navštíviť Lisabon, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo aj o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre