Kaviareň je kompletne vybudovaná a zariadená z jediného materiálu – kartónu

457

V Indii otvorili dokonalú ekologickú kaviareň, ktorá dokazuje, že kartón nie je vhodný len na prenášanie vecí či len obyčajný odpad určený na vyhodenie. Tento podnik je postavený a zariadený výlučne z tohto materiálu. Jedinou výnimkou je kuchyňa, čo je logické.

https://www.instagram.com/p/Bu73i3yHB4U/?utm_source=ig_web_copy_link

Cardboard Café sa nachádza v Bombaji a okrem kuchyne je všetko – od stolov a stien až po svietidlá a držiaky menu vyrobené z tejto plne recyklovateľnej lepenky. Celkovo je kaviareň vyrobená z kartónu o rozlohe 3 700 metrov štvorcových. Kartón sa prirodzene skladá z asi 50% vzduchu, materiál je ľahký, trvanlivý, lacný a výborne pracuje pri pohlcovaní zvuku, čo z neho robí ideálne prostredie pre tých, ktorí neobľubujú rušné podniky.

https://www.instagram.com/p/BwBiQlYHCfv/?utm_source=ig_web_copy_link

Stoly však boli ošetrené voskom, aby boli odolné voči akýmkoľvek škvrnám z kávy či iných nápojov. Kaviareň navrhol Nuru Karim, zakladateľ indickej architektonickej firmy Nudes. Celkovo trvalo 7 mesiacov, kým kaviareň navrhli a postavili. 3 mesiace sa zaoberali architekti návrhom a 4 mesiace následne kaviareň stavali. Celý tím totiž strávil veľa času testovaním trvanlivosti, pružnosti, odolnosti voči vlhkosti a teplotnej adaptácie materiálu. Okrem toho, že kaviareň je vyrobená z trvalo udržateľných materiálov, špecializuje sa aj na poskytovanie jedál z bio a miestnych zdrojov.

https://www.instagram.com/p/BvLaqUin0wx/?utm_source=ig_web_copy_link

 

„Chceme obhajovať otázky, akými sú klimatické zmeny, globálne otepľovanie, udržateľnosť a dúfame, že táto kaviareň by sa mohla stať akýmsi „dialógom“ medzi prírodou a ľuďmi o spôsobe, akým zaobchádzame s našimi národnými zdrojmi, s planétou a tiež tým, akým spôsobom konzumujeme či recyklujeme,“ povedal Nuru Karim.

https://www.instagram.com/p/BtnmG66nCiT/?utm_source=ig_web_copy_link

Zdroj: Goodnewsnetwork.com

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre