KĽDR vyslala smerom k Japonskému moru niekoľko rakiet. Údajne však nie je priestor na obavy

452

Severná Kórea je pre mnohých veľmi nevyspytateľná krajina, ktorá má v zásobe veľké množstvo rôznych zbraní. Len v týchto dňoch sa k nám dostala správa, že práve z tejto krajiny vystrelili smerom k Japonskému moru viacero neidentifikovaných striel.

Foto od youtube Ilustračné

O celej tejto veci informovala agentúra AFP, ktorá sa odvolala na Zbor náčelníkov štábov (JCS) juhokórejskej armády. Nad týmto prípadom však visí hneď niekoľko otáznikov. Jeden z nich je napr. ten, že spomínaný zbor spočiatku informoval len o jedne rakete s krátkym doletom, pričom neskôr tvrdili, že išlo o viacero rakiet.

V ich najnovšom oznámení predstavitelia JCS uviedli, že Severná Kórea vystrelila viacero striel s krátkym doletom z okolia mesta Wonsan, ktoré sa nachádza na východnom pobreží krajiny. Rakety nabrali severovýchodný smer medzi 09:06 a 9:27 h miestneho času a leteli do vzdialenosti 70-200 kilometrov. Zaujímavé je, že minulý rok nevykonala táto krajina žiadne podobné raketové, či jadrové testy, ale zaujímavosťou je aj to, že Kim Čong-un uskutočnil v uplynulom roku svoje historické summity s lídrami USA a Južnej Kórey.

Avšak, analytik Ankit Panda ubezpečil, že tieto strely neporušujú moratórium na testovanie rakiet, ktoré odsúhlasil Kim Čong-un, pretože dané moratórium sa vzťahuje len na tzv. medzikontinentálne balistické rakety. Následne uviedla agentúra AP, že Japonsko sa k danej problematike medzitým vyjadrilo, pričom oznámilo, že tieto strely nijako neohrozili jeho bezpečnosť. Jedna z najväčších mocností – USA zas ubezpečila, že túto situáciu aj napriek všetkému monitoruje.

Zdroj: Tvnoviny

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre