Koľko ľudí na celom svete potrebuje okuliare a čo je účinným liekom proti bolesti #zaujimavosti

2443

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko ľudí na celom svete potrebuje okuliare a tiež aj to, čo pomáha mozgu ľahko uchovávať nové informácie počas štúdia.

 

,,Okrem zvýšenia prietoku krvi do mozgu bolo preukázané, že flavonoidy nachádzajúce sa v čokoláde infiltrujú a zlepšujú funkčnosť oblastí mozgu vybavených pamäťou a funkciami učenia. Čokoláda obsahuje aj malú dávku kofeínu. Nie dosť na to, aby vám rozprúdil adrenalín a udržal vás hore celú noc, ale dosť na to, aby vám pomohol zlepšiť vašu koncentráciu a pamäť a čo je najdôležitejšie, aby vám zvýšil vašu náladu a dodal vám ten euforický pocit, ktorý potrebujete, aby ste si užili čas štúdia.“

,,Smiech je dobrým indikátorom na zistenie, či sa žene páči muž. Žena, ktorá sa smeje na mužských vtipoch, bez ohľadu na to, aké sú trápne, dáva najavo, že sa jej páči. V skutočnosti, čím viackrát sa žena smeje na mužských vtipoch, tým viac sa jej páči. Muži nezažívajú rovnaký jav, keď ich ženy rozosmievajú. No mužov však priťahujú ženy, ktoré sa smejú na ich vtipoch.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre