Koľko tehotenstiev na celom svete skončí potratom alebo koľko ľudí pravidelne fajčí marihuanu #zaujimavosti

3394

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko tehotenstiev na celom svete skončí potratom a tiež aj to, koľko stredoškolákov tvrdí, že sa každý deň v triede nudia, sú unavení alebo sú v strese.

 

,,Niekedy sa úľ začne trápiť bez zjavného dôvodu. Populácia klesá, prichádzajúce zdroje (nektár a peľ) začínajú ubúdať a bez zásahu je úľ reálne ohrozený vyhynutím. K tomuto poklesu môže dôjsť v čase, keď iné úle vo včelíne zažívajú tzv. boom. Ale nemali by sme uvažovať o včelách v ľudských pojmoch, ako o jednotlivcoch. Musíme o včelách uvažovať ako o kolónii. Depresívny stav kolónie možno najlepšie opísať ako kolektívnu nevoľnosť.“

,,V celoštátnom prieskume medzi 21 678 stredoškolákmi v USA výskumníci z Yale Center for Emotional Intelligence a Yale Child Study Center zistili, že takmer 75% študentov odpovedalo, že sa v škole necíti najlepšie a zažíva tam nudu, stres alebo sa cíti unaveno.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre