Kompletná zbierka kariet Pokémon z roku 1999 sa predala za viac ako neuveriteľných 150 000 dolárov

5204

Pamätáte si ešte na rozprávku Pokémon? Minimálne deti 80. a 90. rokov určite. S týmto fenoménom sa zobúdzalo nejedno dieťa, tínedžer i dospelý. Bol to tak obľúbený počin, že postupne vznikli aj „pokémon karty“, ktoré si niektorí z vás zbierali. Keby ste však vtedy, na konci tisícročia tušili, aké budú mať dnes hodnotu, možno by ste si ich uschovali do dnešného dňa na dobrom mieste. A možno ste tak aj urobili. Ak áno, tak máme pre vás dobrú správu.

Dnešné deti síce majú prístup k „nekonečnej“ zábave, napríklad v podobe rôznych hier či aplikácii, no nikdy nebudú poznať radosť z hrania sa na Game Boy alebo z rozbaľovania nového balíčka obsahujúceho karty Pokémon. Pohľadajte doma svoje kúsky, možno na tom zarobíte aj by. To sa stalo istému zberateľovi, ktorý predal svoju kompletnú zbierku originálnych kariet Pokémon na aukcii za viac ako neuveriteľných 150 000 amerických dolárov. Jeho zbierka zahŕňala 103 kariet.

Spoločnosť Goldin, ktorá vedia akcie, s hrdosťou predstavuje druhú kompletnú sadu týchto žiadaných nešportových kariet s označením PSA GEM MT 10. Aj keď karty majú zaoblené rohy, ich získanie vo verzii GEM MINT je stále veľmi ťažké. Dopyt po tejto sade neustále rastie. Napríklad kľúčová karta #4 Charizard sa nedávno predala za 8 800 dolárov. Vzhľadom k uvedeným faktom by ste ďalej nemali dlho váhať a pozrite sa, či nevlastníte aspoň jednu dobre zachovalú kartu. Tie sa totiž predávajú napr. aj na eBayi za tisíce dolárov.

Ktoré z nich stoja najviac? Je zrejmé, že medzi kartami je dosť veľký rozdiel, najcennejšia z nich je Pikachu Illustrator, ktorá bola zakúpená na aukcii v USA v roku 2016 za neuveriteľných 77 000 dolárov. Podľa expertov na zberateľské predmety sú v 21. storočí najvyhľadávanejšie tie, ktoré prišli na trh v rokoch 1999 až 2000 a nesú označenie „Shadowless Pokémon“.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Štefan
29. októbra 2020 14:53

Ahoj, môžem sa ťa opýtať mám veľa pokemon kariet z roku 1999. Mohla by si mi poradiť prosím ťa kde by som to mohol predať.
Ďakujem s pozdravom Štefan Kalata.

Štefan
29. októbra 2020 14:55

Mám tie čo sú na tých fotkách a dalšie.
Kalata