Kráľ Henry VIII a jeho netradičná prechádzková palica, ktorá ho dostala do väzenia

8214
Kral Henry VIII
Kráľ Henry VIII Foto: Flickr

Kráľ Henry VIII je histórií známy pre svoje viacnásobné manželstvá a predovšetkým svoju dôležitú úlohu pri reformovaní Anglicka.

Menej známy je už pre svoju záľubu v netradičné zbrane . Jednou z nich bolo aj niečo, čo rád prezentoval ako svoju „vychádzkovú palicu“ .

Rád sa s ňou prechádzal po nočných uliciach osamote a kontroloval, či si jeho strážnici plnia povinnosti.

Pri jednej takejto prechádzke ho zastavil vlastný strážnik a zaujala ho táto netradičná vychádzková palica, ktorú mal kráľ pri sebe v noci v tmavej uličke. Strážnik si však nebol vedomý, že ide o kráľa a tak neváhal a podozrivého začal prenasledovať.

Spolu s posilou kráľa chytili a hodili do chladnej cely. Ráno sa stráž samozrejme dovzedela, koho vlastne zatkla a tak pri prepustení boli celý prestrašený s vidinou smrti a mučenia. Na ich prekvapenie sa však žiadna „odplata poškodeného ega“ nekonala.

Kráľ ich naopak pochválil za vzorné plnenie povinnosti a štedro obdaril. A nielen to, kráľ ihneď schválil zákon, ktorý strážnikom zvýšil plat, a rovnako aj vyššie dodávky uhlia a chleba do väznice v ktorej strávil noc.

Dnes je vychádzková palica vystavená v londýnskej Tower of London

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre