Kto a kedy vynašiel zemiakové lupienky a ktoré potraviny dokážu pomôcť znížiť stres #zaujimavosti

12977

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kto a kedy vynašiel zemiakové lupienky a tiež aj to, čo je najdokonalejšia guľa, aká bola kedy v prírode pozorovaná.

 

,,Obe jedlá obsahujú zhruba rovnaký počet kalórií (približne 1400), ale šokujúce je, že väzni dostávajú väčšie porcie ovocia a zeleniny ako rastúce deti.“

,,Ako hovorí všeobecne uznávaný príbeh, George Crum podával vyprážané zemiaky veľmi náročnému zákazníkovi menom Cornelius Vanderbilt, ktorý bol bohatým železničným magnátom a pravidelným zákazníkom v Cary Moon’s Lake House. Bohatý zákazník bol nespokojný s nahrubo nakrájanými zemiakmi a neustále sa sťažoval zakaždým, keď kuchár urobil ďalšiu várku, a žiadal ich nakrájať ešte tenšie, čo bolo Crumovo zdesenie. Otrávený šéfkuchár teda uvaril poslednú várku, zemiaky nakrájal na extrémne tenko, opražil do chrumkava a jedlo poriadne osolil. Na Crumovo prekvapenie bol Vanderbilt ohromený intenzívnou chuťou tejto pochúťky. Majiteľ, pán Cary Moon, sa rýchlo ponáhľal s propagáciou tohto nového jedla a začal ich podávať v papierových kornútoch a neskôr v škatuľkách.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre