Ktoré mlieko je trikrát výživnejšie ako kravské mlieko a koľko hodín denne spia gorily #zaujimavosti

7049

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré mlieko je trikrát výživnejšie ako kravské mlieko a tiež aj to, ktorí ľudia v Sparte mohli mať svoje mená napísané na náhrobných kameňoch.

 

,,Švábie mlieko je kryštalická látka bohatá na bielkoviny, ktorú produkuje špecifický druh švábov nazývaný Diploptera punctata. Tento druh je jedinečný, pretože rodí živé potomstvo. Členovia vyrábajú „mlieko“ vo forme proteínových kryštálov, ktoré slúžia ako potrava pre ich vyvíjajúce sa mláďatá. V posledných rokoch vedci zistili, že táto kryštalická látka podobná mlieku je výživná a považuje sa za kompletnú potravinu, pretože je dobrým zdrojom bielkovín, sacharidov a tukov.“

,,Takmer tri desaťročia po jadrovej katastrofe v Černobyle boli na nemeckom vidieku vo vzdialenosti približne 1100 kilometrov od výbuchu nájdené diviaky s vysokou úrovňou radiácie. Približne jeden z troch diviakov testovaných v spolkovej krajine Sasko na východe Nemecka stále prekračuje zákonné rádioaktívne limity, tvrdia úradníci.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre