Ktorí ľudia sú podvedome viac nadšení zo života a aká bola pravdepodobnosť, že sa narodíte práve vy #zaujimavosti

3392

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorí ľudia sú podvedome viac nadšení zo života a tiež aj to, koľko percent lekárov je dnes spokojných so svojou prácou.

 

,,Tajomstvo dlhšieho života je vydať sa za niekoho v rovnakom veku, aspoň ak ste žena, tvrdia vedci. Manželstvo vo všeobecnosti predlžuje očakávanú dĺžku života, ale vekový rozdiel medzi pármi ovplyvňuje očakávanú dĺžku života mužov a žien veľmi odlišne. Štúdia zistila, že manželstvo so starším mužom skracuje žene život, no mladší manžel ho skracuje ešte viac. Zistenia získané z lekárskych záznamov dvoch miliónov dánskych párov naznačujú, že to najlepšie, čo môže žena urobiť, je vydať sa za muža v približne rovnakom veku.“

,,Nová štúdia interdisciplinárneho tímu výskumníkov použila seizmickú technológiu (rovnaký druh, aký sa používa na meranie zemetrasení) na odhad, že hlboko pod zemským povrchom leží kvadrilión ton diamantov. Seizmická technológia využíva na meranie zvukové vlny, pretože ich rýchlosť sa mení v závislosti od zloženia, teploty a hustoty hornín a minerálov, ktorými prechádzajú.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre