Kúzelnícke triky, ktoré sa skončili tragédiou. Skutočnou!

6538

Byť kúzelníkom musí byť extrémne náročné. Predstavte si koľko talentu musia mať, aby dokázali predviesť dokonalú ilúziu. V neposlednom rade sa ale za tým skrýva aj veľa hodín tvrdého tréningu. Ani tí najlepší kúzelníci sa totiž nenarodili s kartami v rukách. 

Avšak, aj táto na prvý pohľad zábavná a nevinná práca so sebou prináša isté riziko, najmä keď sa kúzelník rozhodne trik ozvláštniť. Cieľom je samozrejme šokovať verejnosť a kúzelníkom, ktorých vám predstavíme sa to stopercentne podarilo, ale nedá sa tvrdiť, že v pozitívnom zmysle slova. Kúzelníci totiž pri predvádzaní triku skutočne prišli o život a to je zážitok, na ktorý diváci rozhodne nezabudnú, aj keď by chceli.

Genesta zostal uväznený v plechovej nádobe

Zdroj Khashayar Kouchpeydeh

Celé meno kúzelníka Genestu nie je až tak podstatné, no skutočne bolo dlhšie ako by ste si vedeli predstaviť. Nie je snáď žiadnym prekvapením, že jeho idolom bol práve slávny kúzelník Houdini, ktorého sa snažil imitovať. Vymyslel si teda trik, pri ktorom sa chcel pokúsiť uniknúť z uzavretej mliekarenskej nádoby ponorenej do vody. Mlieko sa z fariem zvážalo v naozaj veľkých konzervách – dá sa povedať, že v ľudskej veľkosti. 

Napriek známke mal vymyslené tajné cestičky, ktoré mu mali pomôcť uniknúť. Avšak, došlo k neočakávanej chybe – únikové dvierka neboli funkčné. Jeho manželke trvalo celé tri minúty, kým si uvedomila, že niečo nie je tak, ako má byť. Ďalšiu minútu trvalo, kým ho vyslobodili. Drahocenný čas ho pripravil o život. Na chvíľu sa prebral, no napokon zomrel. 

Charles Rowan bol prejdený vo zvieracej kazajke

Išlo o kaskadérsky kúsok, v rámci ktorého sa mal Charles nechať zviazať do zvieracej kazajky. Následne bolo vo vzdialenosti 180 metrov od neho pristavené auto, ktoré sa k nemu malo blížiť rýchlosť presne 70 kilometrov za hodinu. Už raz sa mu tento trik podarilo predviesť, no tentokrát mu chýbal zlomok sekundy. 

Pred davom ľudí ho auto zrazilo a zraneniam podľahol. V prípade, že by k tomuto došlo, ešte pred samotným trikom písomne ​​zbavil vodiča akejkoľvek zodpovednosti za jeho možnú smrť. 

Vivian Hensleyová prehltla žiletku

Zdroj Jonathan Cooper

Vivian Hensley nepatrila k profesionálnym kúzelníkom. Jej skutočná profesia bola oveľa serióznejšia, bola totiž dentistkou. Napriek tomu mala k mágii a kúzlam pomerne blízko a rada ich predvádzala svojmu manželovi a synovi. Najmä trik, ktorý zahŕňal prehltnutie žiletky. Samozrejme, žiletka nemala byť prehltnutá, ale trik sa nanešťastie nevydaril. Chirurgovia sa snažili žiletku nájsť a vybrať, ale ani to sa nepodarilo. O niekoľko dní neskôr následkom zranení zomrela. 

Balabrega vyhodil do vzduchu seba aj svojho asistenta 

Zdroj Stephen Radford

Švédsky kúzelník sa práve nachádzal na svojom turné v Brazílii, kde si doslova od jedného známeho kolegu kúpil nový trik, ktorý zahŕňal pyrotechniku a hlavne efektom bolo zmiznutie šiestich žien – asistentiek – v plameňoch. Trik ale vyžadoval použitie plynu, ktorého bolo v Latinskej Amerike nedostatok, a tak sa rozhodol použiť náhradu – kúpil plynové vaky acetylénu. 

Keď sa Balabrega pripravoval na predstavenie, jeden z vakov samovoľne explodoval. Balabrega zomrel pri výbuchu spolu aj so svojim asistentom. Nehoda ťažko zranila aj manažéra. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre