Kvalita ovzdušia na palube výletných lodí je horšia ako ovzdušie v najviac znečistených mestách sveta

3182

Isté vyšetrovanie zistilo, že úroveň znečistenia ovzdušia na niektorých palubách výletných lodí je horšia ako v tých najznečistenejších mestách na svete. Naznačujú tak veľmi jemné častice z paliva, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu pri okolí lode. Lodné motory sú teda škodlivejšie, ako niekoľko miliónov aút vo veľkomestách.

Zatiaľ čo cestujúci dúfajú, že uniknú špinavému vzduchu miest a dostanú zásoby čerstvého morského vzduchu, pravdou je že výletné lode majú negatívny vplyv na životné prostredie. Aj napriek tejto skutočnosti sa výletné lode po celom svete stávajú čoraz obľúbenejšími.

Cruise ship fotografia
Foto od farmalldanzil

Je možné, že cestujúci vdychujú niektoré zo škodlivých častíc, ktoré im môžu (vážne) poškodiť zdravie. Loď totiž produkuje dvojnásobok z predpokladanej čiastky rôznych plynov. Najviac však môžu byť spôsobené škody na zdraví práve u personálu výletnej lode.

Odborník na túto tématiku sa vyjadril: „Ide o úrovne, ktoré sa nachádzajú v najviac znečistených mestách sveta, ako je Šanghaj a Dillí.“
„Krátkodobý pobyt na lodi môže spôsobiť rastúce respiračné symptómy, ťažké problémy u astmatikov, podobne to platí aj pre ľudí s kardiovaskulárnymi ochoreniami (vysoký krvný tlak, upchávanie ciev…).“

Nemusíte sa však hneď strachovať, údajne to neznamená že tieto častice sa na lodiach 100% nachádzajú, ale existuje len zopár dôkazov, ktoré ich prítomnosť naznačujú.

zdroj: independent

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre