Kvôli vzácnemu materskému znamienku si prešla peklom, dnes však žiari šťastím

197

Ellahe Haghani čelila vo svojom živote mnohým problémom. Táto 41-ročná žena z Iránu má totiž vzácne materské znamienko, aké sa len tak nevidí. Aby vyriešila tento problém, musela sa dokonca presťahovať na iný kontinent. Napriek tomu sa však nevyhla nepríjemným poznámkam a neľahkým životným strastiam.

Zdroj: Truly/Youtube

Narodila sa so Sturge-Weberovým syndrómom (SWS), ktorý sa neskôr prejavil ako červeno-fialové znamienko na veľkej časti tváre. Nejde však len o estetický problém. Syndróm ju pripravil o zrak na pravom oku. Hoci sa príznaky u ľudí líšia, často sa v súvislosti so SWS skloňuje práve strata zraku a neurologické problémy.

Haghani prezradila, že si o nej mnohí myslia, že jej niekto zasiahol tvár kyselinou. Po narodení mala jednu časť tváre len sfarbenú, no s postupom času jej začalo tkanivo rásť a hrubnúť. Vo veku 20 rokov preto čiastočne prišla o zrak.

Zdroj: Truly/Youtube

Rodina hľadala spôsoby, ako ju vyliečiť, no neexistoval spôsob. Lekári sa navyše obávali, že akonáhle by sa dotkli znamienka, neboli by schopní zastaviť krvácanie. Nebolo pre ňu jednoduché pozerať sa, ako sa jej ľudia boja, smejú a odmietajú ju zamestnať. Mnohí jej dokonca hovorili, aby radšej zostala doma a nestrašila okolie svojím zjavom.

Po rokoch sa jej však podarilo nájsť lekára, ktorý bol ochotný jej pomôcť. Milton Waner, odborník z New Yorku, ju zoznámil s doktorom Hamidom Adipom. Ten jej neskôr pomohol sprostredkovať liečbu a zaplatil náklady spojené s cestou do USA, kam bola nútená sa presťahovať. Čakalo ju totiž najmenej 25 operácií.

Zdroj: Truly/Youtube

Celá táto skúsenosť ju inšpirovala nájsť si prácu v oblasti medicíny. Svoj sen si napokon splnila a dnes pracuje ako obhajkyňa pacientov v Inštitúte cievnych materských znamienok v New Yorku.

Hoci je aj dnes znamienko viditeľné na nose a čele, po zákrokoch jej lekári vrátili stratené sebavedomie. Na čom jej však záleží ešte viac, je možnosť pomáhať druhým. Nedefinuje nás totiž vzhľad, ale schopnosti a rešpekt k druhým.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre